علت کاهش سرعت اینترنت از زبان وزیر ارتباطات

10:43 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۱۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
علت کاهش سرعت اینترنت از زبان وزیر ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره کاهش سرعت اینترنت گفت: به‌علت ارتقای شبکه مخابراتی کشور ممکن است برخی مناطق در نیمه شب با کاهش سرعت اینترنت مواجه شوند.

خبرگزاری میزان _ عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه جلسه امروز هیات‌دولت درباره افت سرعت اینترنت گفت: درحال توسعه شبکه هسته مخابراتی کشور هستیم، برخی مناطق ممکن است به‌علت ارتقای شبکه حدود ساعت یک الی ۲ شب با کاهش سرعت مواجه شوند.

به گفته وی، کاهش سرعت اینترنت برای تمامی کاربران محسوس نبوده و حتی از قبل به اپراتورها اطلاع‌رسانی شده است.

ایران جزء ۲۵ کشور برتر دنیا در زمینه ساخت ماهواره‌های سنجشی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره ساخت ماهواره‌های سنجشی گفت: جزء ۲۵ کشور برتر دنیا در زمینه ساخت ماهواره‌های سنجشی با دقت بالا هستیم.

زارع‌پور اظهار کرد: چند روز گذشته، ماهواره طلوع ۳ را برای پرتاب تحویل گرفتیم که با دقت زیر ۱۰ متر می‌تواند تصاویر را تهیه کند و در حال حاضر قرارداد‌هایی برای دقت پایین‌تر از یک متر نیز وجود دارد که تا پایان سال توسط متخصصان داخلی عملیاتی می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه ایران در حوزه پرتاب نیز جزء ۱۰ کشور برتر است، گفت: صنعت فضایی کشور روزبه‌روز در حال پیشرفت است و در نیمه دوم سال خبر‌های خوبی مربوط به این حوزه منتشر خواهد شد.

برخورد با مافیای فیلترشکن نیازمند عزم مجلس است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برخورد با مافیای فیلترشکن نیازمند عزم مجلس است، تصریح کرد: پیشنهاداتی در قالب لایحه از سوی دولت به مجلس ارسال شده، اما باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی با طرحی ۲ فوریتی بستر مناسب برای سامان‌دهی این موضوع را فراهم کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *