پیام رئیس سازمان سینمایی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی سینما؛ 

دست یاری به سوی خانواده سینما دراز می‌کنم/ آزرده خاطر از مشکلات موجود در سینمای ایران 

14:40 - 21 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۰۱۷
دست یاری به سوی خانواده سینما دراز می‌کنم/ آزرده خاطر از مشکلات موجود در سینمای ایران 
رئیس سازمان سینمایی کشور همزمان با روز ملی سینما طی پیامی ضمن گرامیداشت این روز، از آزرده خاطر بودنش برای وجود مشکلات سینماگران و دست یاری که به سوی آن‌ها دراز کرده است، گفت. 

خبرگزاری میزان- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ متن کامل پیام محمد خزاعی به این شرح است: 

"به نام خالق زیبایی‌ها
خانواده محترم سینمای ایران، روز ملی سینما بر شما مبارک باد. 
امروز به بهانه روز ملی سینما، سینمای شریف ایران، سینمایی که سلامت، حرمت، اعتبار و آبرو دارد، کنار هم خواهیم بود و میراثی که در چهل سال اخیر، زیر این چتر بزرگ فراهم شده، قدر می‌نهیم. 
سینمای ایران، در سال‌های دشوار و آزمون‌های سخت، همواره سربلند و پر افتخار، درخشیده است. آنچنان که امروز، ما را در سراسر جهان، با سینمای ایران و افتخارات آن می‌شناسند، نام‌ها و یادبودها در محافل مختلف و رویدادهای بین المللی طنین می‌اندازند و در منطقه، کشورهای همسایه، سینمای ایران را متر و معیار قرار می‌دهند. به مناسبت این روز همچنان بر عهدی که با شما بسته ام، تاکید می‌کنم. 
به عنوان عضوی از خانواده بزرگ سینمای ایران، دغدغه‌های شما در باره مسائل معیشتی، اکران، نمایش و تولید فیلم‌ها را می‌دانم و از برخی مشکلاتی که همچنان، وجود دارد، آزرده‌ام. در این دو سال کوشیده‌ام، بر بحران‌ها غلبه کنم، دست یاری به سوی خانواده سینما دراز کرده و از آنان برای حل مشکلات، همفکری خواسته‌ام. گام‌های بزرگی برداشته ایم، بر دوران رکود پس از کرونا، غلبه کرده‌ایم و چرخ تولید همچنان می‌چرخد. سینماسازی در استان‌ها و مناطق دور از شهرهای بزرگ ادامه دارد. نسل تازه‌ای از سینماگران وارد فضای سینمای داستانی شده و در سینمای مستند و کوتاه شاهد رونق و جهش تولید و برگزاری جشنواره ها، پاتوق‌ها و گعده‌هایی برای نمایش فیلم هستیم. 
تمرکز سازمان سینمایی دولت سیزدهم بر مدار عدالت در گستره فرهنگی است، جوانان خارج از شهرهای بزرگ، که پیش از این کمتر به آن‌ها توجه می‌شد در کانون توجه قرار گرفته و با احیای سینمای استان ها، مسیر فیلمسازی‌شان را هموارتر کرده‌ایم. 
ناگزیر، باید بگویم که در این مسیر، سنگ اندازی‌ها، اگر چه حرکت ما را کندتر کرد اما متوقف نشده‌ایم و نمی‌شویم. سینمای ایران به جریان پویای تولید فیلم و اشتغال نیاز دارد نه خط تولید بیانیه‌سازی و انشانویسی. 
محمد خزاعی
رئیس سازمان سینمایی کشور"
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *