گفت‌وگو|

رفع مشکل مالکیتی مردم آباده طشک نشان داد رئیس قوه قضاییه مرد عمل است

7:50 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۹۹۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رفع مشکل مالکیتی مردم آباده طشک نشان داد رئیس قوه قضاییه مرد عمل است
نماینده مردم استهبان، نی‌ریز و بختگان در مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات صدور اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طشک را اقدام شایسته قوه قضاییه دانست که دل‌های مردم را به نظام و خدمتگزاران آن امیدوار کرد و گفت: با این اقدام رئیس قوه قضاییه در عمل ثابت کرد که مرد عمل و رئیس جهادی و انقلابی است.

خبرگزاری میزان - جمعه ۱۷ شهریور ماه سال جاری طی مراسمی اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طَشک بعد از ۴۰ سال و با رفع مشکلات مالکیتی به مردم اهدا شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به رفع مشکلات مالکیتی بافت مسکونی شهر آباده طشک و صدور اسناد مالکیت برای مردم شد، اظهار داشت: این اقدام که از برکات سفر حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به استان فارس است، مسرت و شادی مردم این شهر را به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضا ایجاد آرامش در جامعه است، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق بارز ایجاد آرامش در جامعه، تثبیت مالکیت‌ها و صدور اسناد مالکیت املاک و اراضی است.

در این باره فرهاد طهماسبی، نماینده مردم استهبان نی ریز و بختگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: اسناد مالکیت این شهر و مرکز شهرستان سال‌ها بود صادر نشده بود و مردم آباده‌ طشک قریب به ۴۰ سال پیگیر صدور اسناد مالکیت خود بودند، بسیاری از مسئولینی که در این رابطه وعده دادند، رفتند اما وعده‌ها محقق نشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه در عمل ثابت کرده که مرد عمل و رئیس جهادی و انقلابی است بیان داشت: حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به درددل مردم رسیدگی و در یک اقدام بسیار شایسته دل‌های مردم را به نظام و خدمتگزاران امیدوار کرد.

وی گفت: طی سال‌های گذشته برای حل مشکلات شهر آباده طشک به بیراهه‌های زیادی رفتیم، اما با حضور رئیس قوه قضاییه در استان فارس برای حل این مشکل امیدوار شدیم، خوشبختانه با این اقدام قاطع و کارآمد حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌ اژه‌ای به مردم ثابت شد تحول در دستگاه قضا در دوره مدیریت وی در حال انجام است.

طهماسبی افزود: با همت و حمایت مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان فارس و رئیس کل دادگستری و در نهایت دستور قاطع رئیس دستگاه قضا، تمامی مسئولین پای کار آمدند و کمتر از ۲ ماه از تعیین ضرب‌الاجل حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای اسناد مالکیت صادر شد و به دست مردم رسید.

طهماسبی با بیان اینکه امروز موجی از شادی و امیدواری در بین مردم شهر آباده‌ طشک دیده می‌شود بیان کرد: رئیس قوه قضاییه عملا برای مردم ثابت کرد دستگاه قضایی دلسوز مردم است و به خصوص در این دوره مدیریت تحول واقعا محقق شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به محاسن صدور اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طشک گفت: مردم باید به قیمت روز و پرداخت مبالغی برای صدور سند زمین‌هایی که از طریق اجدادشان تحت تصرف داشتند سند مالکیت خود را دریافت می‌کردند که با همت قوه قضاییه ظلم مضاعفی از دوش آن‌ها برداشته شد.

وی افزود: دادگستری بختگان در ساخت‌و سازها و تصرف به حریم زمین‌ها سال‌ها درگیر پرونده‌ و اختلافات ملکی افراد بسیار زیادی بود اما صدور اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طشک باعث می‌شود تا بعد از این شاهد تشکیل این پرونده‌ها نباشیم. از سویی مردم برای دریافت وام و تسهیلات نیاز به سند مالکیت داشتند و به دلیل فقدان سند از این امتیازات محروم بودند اما پس از این می‌توانند در این باره اقدام و از این امکانات استفاده کنند.

طهماسبی ادامه داد: در مواردی وجود سند برای تودیع وثیقه مورد نیاز بود و مردم شهر آباده طشک که جمعیتی قریب به ۱۰ هزار نفر هستند از این امتیاز محروم بودند اما با رفع مشکلات مالکیتی مردم و بر اساس آمار بیش از ۲ هزار سند و به اظهار برخی با پلاک‌های فرعی، قریب به ۵ هزار سند مالکیت صادر و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت که رقم قابل توجهی است.

نماینده مردم استهبان نی ریز و بختگان در مجلس گفت: صدور اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طَشک در پیشگیری از زمین‌خواری و تعدی به حریم شهر و شهرداری مؤثر است و از تعرض به املاک مستثنیات مردم و حریم املاک ملی که در اطراف شهر وجود دارد جلوگیری و برای املاک و اراضی مردم و دولت مصونیت ایجاد می‌کند.

وی  اظهار کرد: همچنین با صدور اسناد مالکیت بافت مسکونی شهر آباده‌ طَشک دیگر شاهد درگیری و بزهکاری‌هایی که باعث تشکیل پرونده‌های کیفری و حقوقی در دادگاه‌های دادگستری بختگان می‌شد نخواهیم بود و مردم از این امتیاز بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/  


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *