بیانیه تقدیر نمایندگان از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم باشکوه اربعین حسینی

12:21 - 21 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۹۶۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
بیانیه تقدیر نمایندگان از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم باشکوه اربعین حسینی
عضو هیات رئیسه بیانیه تقدیر و تشکر نمایندگان مردم در مجلس از رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی را قرائت کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۱ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای با امضای بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان درخصوص برگزاری پیاده روی باشکوه اربعین خطاب به رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری این مراسم باشکوه را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی (ع) در دل‌های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش‌های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش‌های دولت محترم و سایر سازمان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته‌ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش‌های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین‌تر شد.

- تکمیل راه‌های مواصلاتی به سمت مرز‌های شش گانه
- تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین
- تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال‌ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می‌شد
- تسریع عبور زائران از مرز‌ها و جلوگیری از معطلی آن‌ها
- افزایش ظرفیت خدمات سلامت
- پارکینگ و اسکان موقت در مرز‌ها
- بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

این‌ها نمونه‌هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می‌دانیم از تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه‌های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می‌دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *