کشتی آزاد ناشنوایان جهان| ایران با کسب ۸ مدال رنگارنگ نایب قهرمان شد

17:43 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۸۵۶
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
کشتی آزاد ناشنوایان جهان| ایران با کسب ۸ مدال رنگارنگ نایب قهرمان شد
در پایان مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی ناشنوایان جهان در قرقیزستان، آزادکاران ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۱ نقره و ۴ برنز عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، در پایان مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ناشنوایان جهان که از یکشنبه (۱۹ شهریور ماه) در بیشکک قرقیزستان آغاز شده بود، تیم ایران با ۸ مدال (۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز) عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. تیم ترکیه بر سکوی نخست ایستاد و قزاقستان سوم شد.

برای تیم ایران محمد سیاهوشی، حسین نوری و عرفان ستاری مدال طلا، محمد زارعی مدال نقره، کیوان رستم آبادی، حمیدرضا کنعانی، علی شکیبازاده و محمدرسول قمرپور مدال برنز را به دست آوردند.

نتایج مسابقات پنج وزن دوم شرح زیر است: 

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمد سیاه وشی با کشتی گیر قزاقستان مصاف کرد و ۱۱ بر صفر به برتری رسید، در دومین مبارزه ۱۰ بر صفر حریف هندی خود را شکست داد، ۱۲ بر ۱ کشتی گیر آمریکایی را شکست داد، در مصاف با کشتی گیر ترک ۱۰ بر صفر به برتری رسید و پس از پیروزی ۱۱ بر ۱ مقابل کشتی گیر اوکراینی، بر سکوی قهرمانی ایستاد. 

در وزن ۷۹ کیلوگرم حسین نوری در دور اول با کشتی گیر هندی را ۸ بر صفر شکست داد، در دور دوم ۶ بر ۲ حریف قزاقستانی را مغلوب کرد، در مصاف با کشتی گیر یونانی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و در مبارزه با حریف ترک خود ۴ بر ۲ پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان ستاری با کشتی گیر هند مصاف و ۴ بر یک پیروز میدان شد، در دور دوم ۱۴ بر ۶ برابر حریف ارمنستانی خود به برتری رسید، در مبارزه با کشتی گیر ترکیه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و در مصاف با حریف اوکراینی ۸ بر ۶ پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد زارعی با حریف قزاقستانی خود رودرو و ۱۱ بر ۱ مغلوب شد، در مبارزه دوم ۱۰ بر ۶ کشتی گیر ارمنستان را شکست داد، زارعی در مصاف با حریف ترک خود با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و در مبارزه با کشتی گیر قزاقستانی ۱۰ بر صفر مغلوب شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم محمدرسول قمرپور در مبارزه اول خود برابر حریف قرقیزستانی با انصراف کشتی گیر میزبان برنده اعلام شد و در دور دوم برابر کشتی گیر ترک ضربه فنی شد و با انصراف کشتی گیر یونانی، مدال برنز را به دست آورد.

انتهای پیام/


صادق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۱
0
0
چرا امیر حسین ادینه زاده برای اعزام انتخاب نشد
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *