گفت‌وگو|

احیای طرح گردشگری آشوراده باعث درآمدزایی، اشتغال‌زایی و بهبود تجارت استان گلستان می‌شود

8:00 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۸۴۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
احیای طرح گردشگری آشوراده باعث درآمدزایی، اشتغال‌زایی و بهبود تجارت استان گلستان می‌شود
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احیای طرح گردشگری جزیره آشوراده باعث رفع بیکاری و بهبود معیشت مردم استان گلستان خواهد شد، گفت: پس از رفع موانع حقوقی این طرح از سوی قوه قضاییه، دولت باید برای رفع مشکلات سرمایه‌گذاری تلاش کند.

خبرگزاری میزان _ جزیره آشوراده تنها جزیره ایرانی در دریای خزر است، این جزیره که در استان گلستان واقع شده با داشتن پناهگاه‌های حیات وحش و تالاب‌های مهم یک منطقه ویژه گردشگری در شمال شرق کشور محسوب می‌شود، اما این جزیره در ۲ دهه گذشته به‌علت مشکلات حقوقی نتوانسته این نقش را ایفا کند.

در همین راستا رئیس دستگاه قضا در جریان سفر به استان گلستان، برای حل مشکلات مالکیت زمین‌های جزیره آشوراده به رئیس کل دادگستری استان اختیار ویژه داد تا موانع حقوقی طرح گردشگری این جزیره هر چه سریعتر برطرف شود. 

دادگستری استان گلستان نیز با مداومت فراوان توانست در مدت یک ماه با برگزاری جلسات پی‌درپی مشکلات این زمین‌ها را برطرف کند. 

در همین باره رمضانعلی سنگدوینی، نماینده گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: استان گلستان در ۲ دهه اخیر با ۲ مشکل اساسی پتروشیمی گلستان و طرح گردشگری جزیره آشوراده روبه‌رو بوده است.

وی با بیان اینکه رئیس دستگاه قضا در سفر خود به استان گلستان با تفویض اختیار ویژه به رئیس کل دادگستری استان زمینه حل موانع حقوقی ۲ مشکل یادشده را ایجاد کرده است، گفت: پروژه گردشگری جزیره آشوراده باید از سال‌های گذشته فعالیت خود را آغاز می‌کرده است، این طرح در بیست سال اخیر بلاتکلیف بر روی زمین مانده بود و اگر مشکلات آن برطرف می‌شد مشکلات بیکاری، اشتغال و اقتصاد استان را برطرف می‌کرد. 

احیای طرح گردشگری جزیره آشوراده خواسته چندین سال مردم بود

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم استان گلستان در سال‌های اخیر خواستار و پیگیر راه‌اندازی طرح گردشگری جزیره آشوراده بوده‌اند، اعلام کرد: دستگاه قضا پیش از سایر دستگاه‌ها برای رفع موانع حقوقی این طرح اقدام کرد و این مساله باعث درآمدزایی، اشتغال‌زایی و بهبود تجارت استان خواهد شد. 

به گفته وی، پس از حل مشکلات حقوقی طرح گردشگری جزیره آشوراده و فراهم شدن مسیر فعالیت این طرح، اکنون نوبت دولت است که سایر موانع آن را برطرف و زمینه جذب سرمایه‌گذار را در این منطقه فراهم کند. 

سنگدوینی اظهار کرد: استان گلستان به‌علت دارابودن خط راه‌آهن و فرودگاه بین‌المللی ظرفیت جذب گردشگر را دارد و دولت باید برای پیشرفت این منطقه امنیت اقتصادی و زمینه سوددهی سرمایه‌گذار را فراهم کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که استان گلستان در یک موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوب قرار گرفته که بخشی از آن به کویر، بخشی از آن به دریا و بخش دیگری از آن به جنگل ختم می‌شود و توجه ویژه به این امتیاز‌های استان گلستان می‌تواند شرایط گردشگری بسیار خوبی را فراهم کند و موجب رشد اقتصادی استان شود. 

به گفته وی، بخش خصوصی بهترین گزینه برای پیشرفت طرح گردشگری جزیره آشوراده است و برای رسیدن به این هدف باید از بخش خصوصی حمایت‌های لازم را انجام داد. 

وی در پایان با تاکید بر اینکه رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان گلستان در تلاش برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی هستند، تاکید کرد: رفع مشکلات حقوقی طرح‌های اقتصادی و تولیدی مانند پتروشیمی گلستان از سوی قوه قضاییه برای مردم نویددهنده و امیدبخش است.

انتهای پیام/


برچسب ها: آشوراده

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *