مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام: تمامی فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها الکترونیکی شد

15:33 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۸۲۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام: تمامی فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها الکترونیکی شد
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام گفت: تمام فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها از تاریخ ۱۴ مرداد به صورت الکترونیکی بدون نیاز به مراجعه متقاضیان انجام می‌شود.

خبرگزاری میزان - علی مرادپور از الکترونیکی شدن تمامی فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها خبر داد و گفت: تا قبل از سال ۹۳ تمامی فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها بصورت سنتی و دستی صورت می‌گرفت و سبب اطاله وقت می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام گفت:بنابر منویات مقام معظم رهبری در جهت تحقق شعار سال (مهار تورم، رشد تولید) مبنی بر تحول قضایی، از تاریخ ۱۴ مرداد تمام فرآیند‌های ثبت شرکت‌ها اعم از حق الثبت، حقوق دولتی و اخذ گواهی‌های مربوط به تاسیس، تغییرات و امضای الکترونیکی، پلمپ دفاتر تجاری، ثبت اظهار نامه تجاری، پاسخ به استعلامات دفاتر اسناد رسمی و مراجع قضایی بصورت کاملا مکانیزه و بدون نیاز حضور متقاضیان در ادارات ثبت اسناد و اداره ثبت شرکت‌ها از طریق درگاه irsherkat.ssaa.ir بصورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد.

وی افزود: این امر سبب کاهش چشمگیر مراجعه به ادارات ثبت اسناد و ادارات شرکت‌ها و عدم ارتباط با کارشناسان ثبتی و تسریع در روند درخواست‌های واصله و همچنین افزایش رضایت مندی مراجعین را در برمی‌گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *