ملایی: ورزش زنان ایران سال گذشته تاریخ آفرینی و رکوردشکنی کرد

13:24 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۸۰۴
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
ملایی: ورزش زنان ایران سال گذشته تاریخ آفرینی و رکوردشکنی کرد
نماینده ورزشکاران زن در مراسم تجلیل از مدال‌آوران و قهرمانان گفت: دور نیست روزی که زنان ورزشکار ایران زمین سهمی قابل ستایش از مدال‌های المپیک داشته باشند.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، نازنین ملایی نماینده ورزشکاران زن در مراسم تجلیل از مدال‌آوران و قهرمانان در حضور رئیس جمهور و سرپرست وزارت ورزش و جوانان به سخنرانی پرداخت که متن سخنانش به شرح زیر است:

خوشحالم که این فرصت در اختیار من قرار گرفت تا به نمایندگی از دختران و زنان ورزشکار بی واسطه با شما صحبت کنم؛ و از شما و همه مسئولانی که به میان مردم می‌روند، حرف مردم را بی واسطه می‌شنوند و برایشان خواست و نظر مردم مهم است تشکر می‌کنم.

جناب آقای رئیس جمهور

سال گذشته سال ورزش زنان ایران زمین بود. سال تاریخ آفرینی ها، رکورد شکنی ها، مدال آوری‌ها و اولین ها. سال دشت کردن مدال ها، بردن مقام‌ها و ایستادن بر سکو‌های افتخار در رشته جمعی و انفرادی.

این جا فرصت شمردن این افتخارات نیست، اما تعداد و کیفیت این افتخار آفرینی‌ها به گونه‌ای بود که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور، آیین تجلیل ویژه‌ای برای بانوان برگزار شد و حضرتعالی نیز شخصا در آن مراسم حضور یافتید که جای تشکر و قدر دانی دارد.

با همه این افتخار آفرینی‌ها ورزش بانوان هنوز در آغاز راه خود است و افق‌های بلند و بزرگی را در سر دارد. دور نیست روزی که زنان ورزشکار ایران زمین سهمی قابل ستایش از مدال‌های المپیک داشته باشند و این مهم را با مدال آوری در بازی‌های آسیایی آغاز کرده و به خواست خدا در همین بازی‌های پیش رو نیز ادامه خواهند داد.

این مهم، اما جز با ادامه داشتن حمایت‌ها و رفع و جبران کمبود‌ها و کاستی‌های ورزش زنان ممکن نیست.

این که از حیث میزان جوایز مدال‌ها و برخورداری از سایر امتیاز‌ها تفاوتی میان زنان و مردان نیست، این که همواره در بالاترین سطح به ورزش بانوان و ورزشکاران زن توجه می‌شود قابل تقدیر است، اما همچنان هم از جهت میزان توسعه لیگ‌ها و باشگاه‌های حرفه ای، هم زیر ساخت‌ها و فضا‌های ورزشی، حمایت از تیم‌های ملی بانوان و اردو‌های تدارکاتی و آماده سازی، وسایل و تجهیزات تمرینی و مسابقه‌ای ورزش بانوان نیازمند سرمایه گذاری و توجه بیشتر است.

بعضی از زنان ورزشکار همه این راه دشوار ورزش قهرمانی را در کنار وظایف مادری و همسری خود طی می‌کنند و همین مساله نیازمند نگاه حمایتی خاص‌تر هستند.

باشد که در سال‌های آینده مردم ایران و جهان بیشتر از موفقیت‌های ورزش زنان و مدال آوری‌های آن‌ها بشنوند و ورزش بانوان به جایگاه واقعی خود برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *