ضرورت توسعه شبکه بهداشتی کشور برای کاهش هزینه‌های مردم

12:11 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۷۷۶
ضرورت توسعه شبکه بهداشتی کشور برای کاهش هزینه‌های مردم
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت توسعه شبکه بهداشتی کشور، گفت: هوشمندسازی و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی در نظام سلامت می‌تواند در کاهش هزینه‌های مردم و مهار تورم کمک‌کننده باشد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، بهروز رحیمی در نشست تخصصی راهکار‌های مهار تورم در حوزه سلامت با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه سلامت در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، با تأکید بر ضرورت توسعه شبکه بهداشتی کشور برای کاهش هزینه‌های مردم، تغییر در نحوه مدیریت بیمارستانی را یکی از لازمه‌های کنترل هزینه‌ها در نظام سلامت دانست.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی برای بررسی سازوکار‌های کنترل تورم در حوزه سلامت در وزارت بهداشت، گفت: کنترل و کاهش هزینه‌های ارائه خدمات نظام سلامت در رأس برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.

وی اقتصاد سلامت را مقوله‌ای مهم در اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: افزایش کارایی، اثربخشی و بهره‌وری در ارائه خدمات سلامت و به‌طور کلی بسط عدالت در سلامت از اهداف اقتصاد سلامت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، توسعه خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و استفاده از فناوری‌های نوین در نظام سلامت را موضوعاتی مهم دانست و گفت: هوشمند سازی و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی در نظام سلامت می‌تواند در مهار تورم در این حوزه کمک کننده باشد.

وی همچنین از اصلاح و تعالی فرایند‌های ارائه خدمات در بخش سلامت با اتخاذ تصمیمات آینده نگارانه به عنوان راهکاری برای افزایش حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌های سلامت یاد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *