خاندوزی: سرمایه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد

23:58 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۷۰۰
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
خاندوزی: سرمایه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد
وزیر امور اقتصادی و دارایی، می‌گوید که به‌زودی سرمایه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

خبرگزاری میزان – طبق گزارش شادا، سیداحسان خاندوزی در نخستین همایش اقتصاد تعاونی با بیان اینکه تعاون‌گران در خط مقدم اقتصاد مردمی هستند، گفت: در نظریه‌های اقتصاد دو گونه تعادل را شاهد هستیم یکی تعادل ناشی از همکاری و دیگری تعادل ناشی از رقابت که اولی به جهت اینکه منافع جمعی بلند مدت را تامین می‌کند مورد توجه است و تبلور آن نهادها، شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ وارداتی اقتصاد کشور مجال کمتری به فرهنگ اسلامی و ایرانی تعاونی داده است، اظهار کرد: ما تلاش کردیم نهاد‌های پشتیبان تعاون در دولت مردمی بتوانند قوی‌تر از گذشته عمل کنند.

خاندوزی، افزود: در همین راستا افزایش سرمایه در دولت سیزدهم برای بانک توسعه تعاون و افزایش سرمایه برای صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاونی صورت گرفته است.

وزیر اقتصاد به نقش صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در صدور ضمانت‌نامه‌های موثر برای شرکت‌های تعاونی اشاره و بیان کرد: از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ حدود ۵۰ میلیارد افزایش سرمایه برای این صندوق محقق شد و از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ نیز در حدود همین رقم، این صندوق افزایش سرمایه خواهد داشت که بدین معنا که می‌تواند ۱۰ برابر بیشتر ضمانت‌نامه صادر کند.

خاندوزی، عنوان کرد: این صندوق در تمام سال‌های پیش از دولت سیزدهم، مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه داشت، اما به زودی به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد رسید تا بتواند هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای تعاون‌گران صادر کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخشی دیگر اظهار کرد: در کنار توسعه تعاونی‌ها و مالکیت‌های خرد، نقش مشارکتی برای مردم نیز باید در نظر گرفته شود.

خاندوزی با اشاره به فعالیت ٣۶ شرکت برتر بورسی سهام عدالت، گفت: این شرکت‌ها که در سهام عدالت فعال بودند به سمت مشارکت‌های مردمی خواهند رفت.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *