گردوخاک گسترده غرب کشور را فرا گرفت

17:54 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۶۶۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
گردوخاک گسترده غرب کشور را فرا گرفت
وزش باد و گردوخاک برخی مناطق کشور را فرا گرفت و شعاع دید افقی در غرب را به ۱۰۰۰ متر کاهش داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بر اساس آخرین گزارش‌های ارسالی از ایستگاه‌های هواشناسی کشور، تا این لحظه به سبب وزش باد و گردوخاک شعاع دید افقی در بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی، همدان، مرکزی، قم و خراسان رضوی کاهش یافته است.

شدت گردوخاک در نواحی غربی کشور بیشتر از سایر مناطق گزارش شده است به طوری که پیش از ظهر امروز این پدیده شعاع دید افقی در «سرابله» ایلام را به ۱۰۰۰ متر، «قصرشیرین» در کرمانشاه را به ۱۲۰۰ متر، «سرآرود» در کرمانشاه را به «۱۵۰۰» متر، سرپل ذهاب در کرمانشاه و «دره شهر» «ایلام» را به ۲۵۰۰ متر و «جوانرود» در کرمانشاه را به ۲۰۰۰ متر کاهش داد.

همچنین وزش باد شدید با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت آبدانان ایلام را درنوردید و سبب کاهش دید افقی شد.

در خوزستان نیز گردوخاک گسترده شعاع دید افقی در برخی مناطق نظیر بستان، اهواز، گتوند و صفی آباد دزفول را به ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متر کاهش داد.

علاوه بر این وزش باد و گردوخاک امروز بخش‌هایی از استان لرستان را نیز فرا گرفت به طوریکه میدان دید افقی در شهر‌های «پلدختر»، «کوهدشت»، «رومشکان» و «درود» به ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ متر کاهش یافت.

از برخی ایستگاه‌های هواشناسی استان‌های تهران، البرز، زنجان، همدان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نیز وزش باد گزارش شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *