باقری: ایران از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل استقبال می‌کند

17:02 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۶۵۴
باقری: ایران از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل استقبال می‌کند
معاون سیاسی وزارت امور خارجه، می‎گوید که ایران از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل استقبال می‌کند.

خبرگزاری میزان - علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و «لوئیجی دی مایو»، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس و هیئت همراه با یکدیگر دیدار کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار با تاکید بر زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و اتحادیه اروپا، گفت: تنوع راهبردی در سیاست خارجی دولت سیزدهم نشاط، چالاکی و بالندگی متمایزی به تحرکات دیپلماتیک ایران داده و از این‌رو ظرفیت‌های ایجابی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرصت‌های بی‌بدیلی را پیش روی بازیگران در سطح منطقه و جهان برای گفت‌وگو، تعامل و همکاری قرار داده است.

باقری با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در بسیج و تجمیع ظرفیت‌های مجموعه اروپایی، اظهار کرد: ایران در عمل نشان داده عزم، اراده و توانایی لازم برای تعامل دوجانبه داشته و لذا از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل و همکاری استقبال می‌کند.

«دی مایو»، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس نیز در این دیدار با تصریح بر نقش مهم و اثربخش جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی و برشمردن ابعاد وظایف و ماموریت خود به‌عنوان نماینده ویژه اتحادیه اروپا، حمایت همه کشور‌های عضو اتحادیه اروپایی را از باز بودن مسیر گفت‌وگو و تعامل با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *