ساخت ۵۱۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن

13:37 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۶۱۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ساخت ۵۱۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اعلام اینکه تاکنون ۵۱۰ هزار واحد مسکونی توسط آن بنیاد در شهر‌ها و روستا‌ها به مرحله اجرایی درآمده است تعداد واحد‌های شهری آغاز شده طرح را ۱۶۴ هزار واحد برشمرد و مابقی را واحد‌های روستایی و واحد‌های متعلق به محرومان عنوان کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد را در شهر‌ها و روستا‌ها تشریح کرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: در مجموع ۵۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی شهری، روستایی و مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن در سراسر کشور در حال اجراست که از این تعداد واحد‌های شروع شده، ۳۱۸ هزار واحد آن روستایی و ۱۶۴ هزار واحد آن شهری است و مابقی مربوط به مسکن محرومان می‌شود که به مرحله اجرایی رسیده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بیان جزئیات واحد‌های آغاز شده نهضت ملی مسکن در شهر‌های تحت‌مسئولیت بنیاد، گفت: در مجموع در شهر‌ها ۲۹۶ هزار واحد زمین در شهر‌ها تامین شده است که زمین موثر برای ساخت مسکن ۲۲۳ هزار واحد است. تاکنون ۲۰۹ هزار واحد مسکونی پروژه تعریف شده است و ۱۶۴ هزار واحد شهری تخصیص زمین شده و در مراحل مختلف ساخت قرار دارد.

سهرابی توضیح داد: تاکنون در حوزه شهری ۹ هزار و ۶۲ واحد پایان کار گرفته و تحویل متقاضیان شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *