گفت‌وگو|

جلوگیری از بیکاری ۶۰ کارگر با اقدامات و حمایت‌های دستگاه قضا

7:53 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۵۳۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
جلوگیری از بیکاری ۶۰ کارگر با اقدامات و حمایت‌های دستگاه قضا
مدیر معدن دانه‌بندی شن و ماسه بخش قطرویه شهرستان نی‌ریز با اشاره به اینکه پیگیری‌ها و حمایت‌های قوه قضاییه باعث جلوگیری از تعطیلی این معدن شده است، گفت: در حال حاضر ۶۰ کارگر در این معدن مشغول به‌کار هستند.

خبرگزاری میزان _ قوه قضاییه همواره برای حمایت از تولید در کنار سایر دستگاه‌ها حضور داشته و برای دستیابی به این هدف برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی کرده است. 

برهمین اساس حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به همه بخش‌ها و سازمان‌های قضایی مأموریت داده است تا در راستای حمایت از تولید داخلی، جهش تولید، رفع موانع کسب‌وکار، اشتغال‌زایی، جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی اقدامات لازم را ترتیب دهند.

معدن دانه‌بندی شن و ماسه بخش قطرویه شهرستان نی‌ریز یکی از واحد‌های تولیدی بوده که با حمایت‌های قوه قضاییه توانسته به فعالیت خود ادامه دهد. 

در همین باره شهرام صحراگرد، مدیر این معدن، در گفت‌‎وگو با میزان اظهار کرد: در زمان راه‌اندازی معدن با مشکلاتی مواجه شدیم که برای حل مشکلات به دادگستری استان مراجعه کردیم. 

وی در تشریح مشکلات به‌وجود آمده، گفت: هنگامی که معدن را راه‌اندازی کردیم، تعدادی از افراد محلی درخواست شراکت در مدیریت این معدن را داشتند، اما زمانی که با پاسخ منفی مواجه شدند، اقدام به سنگ‌اندازی در انجام امور روزمره کرده و به بهانه ایجاد گرد و خاک تلاش کردند که فعالیت این واحد تولیدی را به تعطیلی بکشانند. 

مدیر معدن دانه‌بندی شن و ماسه بخش قطرویه شهرستان نی‌ریز در ادامه افزود: پس از اقدام این افراد، موضوع را به دادگستری شهرستان نی‌ریز اعلام کردیم که دادستان شهرستان پس از بررسی مساله، برای ارزیابی معدن و مشکل پیش‌آمده دستور اعزام کارشناس رسمی دادگستری به معدن را صادر کرد. 

به گفته صحراگرد، در نتیجه اقدامات و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که معدن دانه‌بندی شن و ماسه بخش قطرویه هیچ مزاحمتی برای اهالی ندارد و این معدن به صورت قانونی و با اخذ تمامی مجوز‌های آغاز به کار کرده است. 

وی ضمن تشکر و قدردانی از قوه قضاییه، گفت: دستگاه قضا قوت قلب و حامی بسیار خوبی برای افرادی است که قصد اشتغالزایی در روستا‌ها و شهرستان‌ها را دارند. 

به گفته مدیر معدن دانه‌بندی شن و ماسه بخش قطرویه شهرستان نی‌ریز، با فعالیت این معدن زمینه اشتغالزایی برای ۶۰ نفر به‌وجود آمده است و به مرور زمان افراد بیشتری به‌کار گرفته خواهند شد. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *