کشتی آزاد ناشنوایان جهان| جوانان ایران با ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز نایب قهرمان شدند

17:31 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۵۰۴
کشتی آزاد ناشنوایان جهان| جوانان ایران با ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز نایب قهرمان شدند
آزادکاران جوانان ناشنوای ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان کشتی ۲۰۲۳ در قرقیزستان را به دست آوردند.

خبرگزاری میزان - آزادکاران جوان ناشنوا ایران از صبح امروز، (شنبه، ۱۸ شهریور ماه) در پنجمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی جهان در بیشکک قرقیزستان به مصاف حریفان رفتند و با کسب ۶ مدال رنگارنگ عنوان نایب قهرمانی را به دست آوردند. قزاقستان بر سکوی نخست ایستاد و ترکیه سوم شد.

برای تیم ایران علیرضا رمضانی و بهنیا امامی مدال طلا، شاهرخ شکوهی و ابوالفضل محمدی مدال نقره و یاشار حسینی و محمدحسن رحیمی مدال برنز را به دست آوردند.

نتایج مسابقات جوانان آزادکار به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا رمضانی در دور اول ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر اوکراین را شکست داد، در دور دوم ۱۲ بر ۲ حریف قزاق خود را مغلوب کرد، در نیمه نهایی ۱۰ بر صفر نماینده آمریکا را شکست داد و در فینال ۱۳ بر صفر کشتی‌گیر ترک را شکست داد و قهرمان شد. 

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهنیا امامی در دور اول کشتی‌گیر قزاق را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش روی برداشت و در دور دوم کشتی گیر ترکیه را ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم شاهرخ شکوهی حریف ترک را ضربه فنی کرد و در دومین مبارزه نیز کشتی گیر قزاقستان را ضربه فنی کرد در فینال مقابل کشتی‌گیر هند ضربه فنی شد و به مدال نقره رسید. 

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابوالفضل محمدی در دور اول کشتی گیر ارمنستان را ضربه فنی کرد، در مصاف با کشتی‌گیر اوکراین ۱۲ بر ۲ به برتری رسید، در فینال ۱۴ بر ۴ مغلوب کشتی‌گیر قزاق شد و به مدال نقره مسابقات رسید. 

در وزن ۷۴ کیلوگرم یاشار حسینی در کشتی اول ۸ بر یک نتیجه را به حریف قراقستانی واگذار کرد و در کشتی دوم به دلیل انصراف حریف ترک، برنده میدان معرفی شد، حسینی در مصاف با کشتی‌گیر اوکراین ضربه فنی شد و به مدال برنز رسید.

 در وزن ۸۶ کیلوگرم محمدحسن رحیمی در دور اول کشتی‌گیر قزاق را ۱۳ بر صفر مغلوب کرد و در دومین مسابقه خود ۱۲ بر ۴ مغلوب کشتی‌گیر آمریکا شد و به مدال برنز رسید. در وزن ۷۰ کیلوگرم سید امیرعباس رزاقی برابر حریف ترک ضربه فنی شد و در مبارزه دوم ۱۳ بر ۳ نتیجه را به کشتی‌گیر ارمنستان واگذار کرد، در مصاف با کشتی‌گیر قزاقستان ۱۱ بر صفر مغلوب شد.

مسابقات قهرمانی کشتی آزاد بزرگسالان جهان نیز از صبح فردا، (یک‌شنبه، ۱۹ شهریور ماه) در بیشکک قرقیزستان آغاز می‌شود. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *