بازی دوستانه با آنگولا چقدر برای فوتبال ایران هزینه دارد؟

12:22 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۴۴۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
بازی دوستانه با آنگولا چقدر برای فوتبال ایران هزینه دارد؟
نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از هیچ تلاشی برای موفقیت و ایجاد شرایط مناسب دریغ نمی‌کنیم و با ظرفیت کم و با حداقل هزینه‌ها از حداکثر فرصت‌ها استفاده می‌کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی، نایب رئیس فدراسیون گفت: یکی از دغدغه‌های فدراسیون تیم ملی فوتبال است، برای برگزاری بازی با تیم ملی فوتبال آنگولا نزدیک به ۱۰ میلیارد است که برای برگزاری این بازی بالای ۱۰ میلیارد هزینه برداشته است. با توجه به شرایط حمل و نقل و موارد مختلف، این یکی از بخش‌های فعالیت فدراسیون است.

وی اضافه کرد: ما با ظرفیت کم و با حداقل هزینه‌ها از حداکثر فرصت‌ها استفاده می‌کنیم. در تیم‌های ملی و در رده‌های مختلف از هیچ تلاشی برای موفقیت و ایجاد شرایط مناسب دریغ نمی‌کنیم. وقتی تیم ملی به بلغارستان می‌رود شرایط متفاوت است. به عنوان مثال قطر مشکل مالی ندارد، اما با کنیا بازی می‌کند و بازی را دو بر یک واگذار می‌کند. بازی با روسیه را پیش رو دارد. بعضا بجای حمایت در این دوره سخت که تیم ملی در جام جهانی دارد ظرفیت‌ها را در نظر نمی‌گیرند. ما با ظرفیت کم و با حداقل هزینه‌ها از حداکثر فرصت‌ها استفاده می‌کنیم.

نبی افزود: تیم ملی فوتسال کشورمان در چند روز آینده قرار است به برزیل سفر کند. تیم ملی نوجوانان بعد از صعود به جام جهانی، هفته گذشته در نوشهر حضور داشت و تمرینات خود را برگزار کرد تا در مسیر پیش رو موفق باشد. ما همه شرایط را برای تیم‌های ملی فراهم می‌کنیم. همچنین تیم ملی فوتبال مهر ماه در اردن حضور خواهد داشت تا در تورنمنت ۴ جانبه شرکت کند. بعد از آن مقدماتی جام جهانی را در آبان ماه و سپس جام ملت‌ها را پیش رو داشتیم. کار سنگینی داریم و در این حین رییس فدراسیون به طور کامل با نظارت و کنترل در تمام سطوح شرایط را بررسی و مواردی را اعلام می‌کند.

نایب رئیس فدراسیون در پایان درباره دوره‌های آموزشی اظهار داشت: حدود ۲۲ هزار مربی در کشور داریم. بستر کار برای این تعداد بسیار سخت است. از وزارت ورزش و اداره‌کل‌های ورزش و جوانان هر استان درخواست کردیم شرایط را برای مربیان دارای مدرک فراهم کنند، زیرا از این جمع فقط ۳ هزار نفر فعالیت دارند. در کشوری مثل مالزی حدود ۳ هزار دلار هزینه برای هر مربی دارد، اما فدراسیون فوتبال ۳۰ تا ۴۰ درصد از این مبلغ را برای مربیان حاضر در کلاس کاهش داده است. در مالزی برای یک دوره آموزشی درجه A آسیا باید ۳ هزار دلار پرداخت شود. اما با توجه به شرایط موجود فدراسیون و در راس آن مهدی تاج شرایطی را فراهم کردند تا این مربیان راحت‌تر بتوانند از این کلاس بهره ببرند. برای این سطح از دوره آموزشی بهترین‌ها باید حضور داشته باشند. با بودن مدرسانی، چون اقبالی و صنعتگر دیگر دغدغه‌ای برای برگزاری دوره‌های مختلف در سطح بالا نداریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *