تمامی اقدامات در زمینه اجرای کامل کاداستر به صورت محسوس و نامحسوس رصد می‌شود

9:29 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۷۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تمامی اقدامات در زمینه اجرای کامل کاداستر به صورت محسوس و نامحسوس رصد می‌شود
معاون قضایی و حقوق عامه دادستان قم از رصد محسوس و نامحسوس تمامی اقدامات مدیران استان قم در زمینه اجرای بهینه، سریع و کامل طرح حدنگار (کاداستر) خبر داد.

خبرگزاری میزان - علی اصغر سلطانی در جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح حدنگار که در دادسرای استان قم با حضور مدیران دستگاه‌های مسئول برگزار شد اهتمام به اجرای کامل حدنگاری اراضی ملی دولتی و منابع طبیعی را در کاهش ورودی پرونده‌های دستگاه قضایی و پیشگیری از تعدی و تجاوز به بیت المال موثر خواند و اظهار کرد: هر گونه کندی و یا کوتاهی مدیران در اجرای این طرح به عنوان ترک فعل قابل پیگیری خواهد بود. 


معاون دادستان قم بر ضرورت همکاری اداره کل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان با اداره ثبت اسناد و املاک کشور برای اجرای کامل کاداستر تأکید کرد و گفت: سامانه سحاک – سامانه هوشمند مدیریت و نظارت بر حدنگاری اراضی کشاورزی باید به صورت روزانه بررسی و در کمتر از پنج روز درخواست‌ها پیگیری شود. 


سلطانی همچنین تشکیل کارگروه ویژه این امر و بررسی روزانه درخواست‌ها و اعلام گزارش مستمر آن به دادستانی را ضروری خواند و گفت: دادسرای استان قم حمایت کامل خود را از اجرای بهینه این طرح اعلام و برای رفع موانع و تسریع در اجرای آن دستورات قضایی لازم را صادر می‌کند.

علی جوانی مدیرکل ثبت اسناد و املاک قم نیز گفت: در زمینه حدنگاری اراضی کشاورزی استان قم تاکنون موفق به تثبیت و صدور اسناد مالکیت تک برگی کاداستری ۷۰ درصد از نقشه‌های کاداستر اراضی زراعی استان معادل ۵۵۴۴۰ هکتار شده ایم و همچنین اسناد رسمی کاداستر حدود ۶۳ قطعه از بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها معادل ۳۲۰۰ هکتار صادر شده که تعداد ۱۴ قطعه معادل ۱۱۰۰ هکتار آن مربوط به پنج ماهه سال جاری می‌باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *