قرارداد تسهیلاتی بیش از ۲۷۸ هزار واحد نهضت ملی در بانک مسکن منعقد شد

8:47 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۷۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
قرارداد تسهیلاتی بیش از ۲۷۸ هزار واحد نهضت ملی در بانک مسکن منعقد شد
مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت بیش از ۸۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به سازندگان ساختمان‌های نهضت ملی خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، روند پرداخت تسهیلات این بانک تشریح کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۱۰۸ نفر در بانک مسکن به عنوان متقاضی مسکن افتتاح حساب کردند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تعداد واحد‌هایی که قرارداد‌های تسهیلاتی آن‌ها منعقد شده معادل ۲۷۸ هزار و ۷۷۳ واحد به میزان ۹۶ هزار و ۱۱۲ میلیاردتومان است.

حسینی با اعلام اینکه واریزی به حساب سازندگان از محل آورده و تسهیلات در مجموع ۸۴ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان است، توضیح داد: تاکنون ۴۸ هزار و ۱۷۶ میلیاردتومان از محل تسهیلات و ۳۶ هزار و ۸۰۳ میلیاردتومان از محل آورده به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن پرداخت شده است.

گفتنی است، بانک مسکن یکی از بانک‌های تخصصی حوزه مسکن است که پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن را از ابتدای اجرای این طرح برعهده گرفت و بخشی از پرداخت تسهیلات را از مجاری قانونی آن و با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای متقاضیان واجد شرایط برعهده گرفت. بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها مکلف شدند تا سالانه ۳۶۰ هزار میلیاردتومان از تسهیلات بانکی خود را به بخش مسکن تخصیص بدهند که بر اساس آمار ارایه شده توسط بانک مسکن، آن بانک توانست به بخش عمده تعهدات خود در حوزه پرداخت تسهیلات عمل کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *