گفت‌وگو|

احیای یک واحد تولیدی و حفظ ۳۰ شغل با حمایت‌های دستگاه قضا

8:00 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۵۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
احیای یک واحد تولیدی و حفظ ۳۰ شغل با حمایت‌های دستگاه قضا
مدیرعامل شرکت آجر سفال مرودشت با اشاره به اینکه حمایت‌های دستگاه قضا باعث حفظ و پایداری ۳۰ شغل در این واحد تولیدی شده است، گفت: این شرکت یک‌بار با حمایت‌های قوه قضاییه به چرخه فعالیت بازگشته و در حال حاضر نیز برای رفع مشکلات به وجودآمده به این قوه مراجعه کرده‌ایم.

خبرگزاری میزان _ رئیس قوه قضاییه در سخنان خود همواره تاکید داشته که کلید کاهش تورم، رشد تولید است و رشد تولید با کاهش تصدی‌گری دولتی و تکیه بر بخش خصوصی محقق می‌شود. در این راستا یکی از راه‌حل‌های رشد تولید، احیا واحد‌های تولیدی تعطیل‌شده و جلوگیری از تعطیلی واحد‌های اقتصادی است. 

در همین رابطه قوه قضاییه در سال‌های اخیر برای حمایت از تولید، اشتغالزایی و توجه به بخش خصوصی در کنار سایر دستگاه‌ها به احیای واحد‌های تولیدی که با مشکلاتی مواجه شده‌اند، توجه ویژه‌ای داشته است.

شرکت «آجر سفال مرودشت»، یکی از واحد‌های تعطیل بوده که با حمایت‌های قوه قضاییه احیا شده و پس از حل مشکلات پیشین، مجدد با موانعی مواجه شده و بار دیگر برای حل مشکل به دستگاه قضا مراجعه کرده است.    

در همین خصوص حمید همایون، مدیرعامل شرکت آجر سفال مرودشت، در گفت‌وگو با میزان در تشریح مشکلات پیشین این واحد تولیدی اظهار کرد: شرکت آجر سفال مرودشت در سال‌های گذشته به‌علت عدم پرداخت بدهی‌های بانکی به مصادره بانک عامل، درآمد و کارخانه کاملا تعطیل شد. 

وی در ادامه افزود: برای حل مشکل کارخانه به دستگاه قضا مراجعه کردیم و پس از بررسی‌های صورت‌گرفته، پرونده به ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارجاع شد که پس از همکاری و حمایت‌های این ستاد، کارخانه مجدد به چرخه فعالیت و تولید بازگشت.

به گفته همایون، پس از حل مشکل یادشده، این واحد تولیدی در سال گذشته با ۲ مشکل روبه‌رو شد؛ یکی از مشکلات درباره پرداخت بدهی‌های بانکی بود که با حمایت و پیگیری‌های دبیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید دادگستری فارس این مشکل نیز برطرف شد.

مدیرعامل شرکت آجر سفال مرودشت در ادامه به یکی‌دیگر از مشکلات این واحد تولیدی اشاره و اعلام کرد: بخشی از زمین این واحد تولیدی به‌عنوان وثیقه یک قرارداد تجاری استفاده شده که طرف معامله با امکاناتی که در اختیار داشته، این زمین را مصادره کرده است.

به گفته همایون، با مصادره زمین و تعطیلی بخشی از خط تولید، ۲۰ نفر از نیرو‌های کارخانه بیکار و تولید این واحد با مشکلاتی روبه‌رو شده است.

وی در ادامه گفت: این شرکت در نمایشگاه دستاورد‌های دادگستری استان فارس که در مرداد سال‌جاری برگزار شد دارای غرفه بود و ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در جریان بازدید از نمایشگاه، از غرفه این واحد تولیدی بازدید کرد و پرونده این واحد تولیدی را مورد بررسی قرار داد و دستوراتی درخصوص حل مشکلات این واحد صادر کرد.   

همایون با اشاره به اینکه این واحد تولیدی در حال حاضر دارای ۳۰ نیروی فعال است، تاکید کرد: در صورت رفع مشکل این واحد تولیدی که با حمایت‌های قوه قضاییه بخشی از آن در حال حل شدن است، ۲۰ شغل دیگر به‌صورت مستقیم و ۵۰ شغل به‌صورت غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام /


برچسب ها: قوه قضاییه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *