کنعانی: سایه شوم پدیده برده‌داری همچنان بر جامعه کانادا سنگینی می‌کند

14:39 - 17 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۲۵
کنعانی: سایه شوم پدیده برده‌داری همچنان بر جامعه کانادا سنگینی می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت که برخلاف ادعای مقامات کانادایی، سایه شوم پدیده برده‌داری به اشکال و ابعاد جدیدی در سیاست‌های دولت کانادا حضور داشته و همچنان بر جامعه کانادا سنگینی می‌کند.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر درخصوص استثمار و سوءاستفاده از کارگران مهاجر و مردمان بومی در کانادا اظهار داشت: ابراز نگرانی عمیق گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر از استثمار و سوءاستفاده از کارگران مهاجر و مردمان بومی در کانادا که خود را مدعی حمایت از حقوق بشر به جهانیان معرفی می‌کند، نگران کننده بوده و بیش از پیش ماهیت واقعی رفتار‌های تبعیض‌آمیز این کشور در ارتباط با مسائل انسانی و حقوق بشری را برملا می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متأسفانه امروز شاهد این هستیم که برخلاف ادعای مقامات کانادایی، سایه شوم پدیده برده‌داری به اشکال و ابعاد جدیدی در سیاست‌های دولت کانادا حضور داشته و همچنان بر جامعه کانادا سنگینی می‌کند.

کنعانی در پایان تاکید کرد، اهمیت توجه به شأن و کرامت انسانی مردمان بومی و کارگران مهاجر، ضرورت توقف این نوع رفتار‌های تبعیض‌آمیز و لزوم نظارت جدی‌تر نهاد‌های حقوق بشری نسبت به آن را می‌طلبد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *