رشد ۴۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد از ابتدای امسال 

12:41 - 17 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۱۴
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
رشد ۴۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد از ابتدای امسال 
مدیرکل بندر امیرآباد از رشد ۴۶ درصدی حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا از بندر امیرآباد خبر داد و گفت: از آغاز سال جاری تاکنون در بندرامیرآباد ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تن بوده است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی موسی پور مدیرکل بندر امیرآباد گفت: حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا از آغاز سال جاری تاکنون در بندرامیرآباد ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی ایجاد و تشکیل جلسات مستمر "کارگروه صاحبان کالا" جهت استحصاء چالش‌های صادراتی، وارداتی و ترانزیتی کالا و تلاش برای حل آن‌ها، تقویت تجهیزات تخلیه و بارگیری، ایجاد زیرساخت‌های مناسب همچون سیلو‌ها و ارائه خدمات دریایی مطلوب را از عوامل رشد عملیات تخلیه و بارگیری کالای بندرامیرآباد در سال جاری عنوان کرد.

مدیرکل بندرامیرآباد، این حجم از رشد در میزان تخلیه و بارگیری کالا در این مدت را امری کم سابقه برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و احیای کریدور بین المللی شمال جنوب، پاییز و زمستان پر رونقی را در مراودات فرا مرزی با کشور‌های حوزه CIS داشته باشیم و بتوانیم رکورد تخلیه و بارگیری جدیدی را در بندرامیرآباد در سال ۱۴۰۲ به ثبت برسانیم.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *