جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان

23:05 - 09 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۲۲۹۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان
جواد روحی که در زندان نوشهر با حکم قانونی به سر می‌برد، پس از اینکه دچار تشنج شد و به بیمارستان منتقل شد، علی‌رغم اقدامات کادر پزشکی در بیمارستان فوت کرد.

خبرگزاری میزان_ براساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد ساعت ۳:۴۵ بامداد پنجشنبه ۹ شهریور ماه در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.

روابط عمومی زندان‌نوشهر در این رابطه گفته است: درباره فوت جواد روحی دستور قضایی، پرونده تشکیل و به شعبه اول بازپرسی ارجاع شده است و دادستان نوشهر به همراه بازپرس، با حضور در زندان از هم بندیان متوفی در مورد وی سوال کرده‌اند.

 با دستور قضایی مقرر شده است دوربین‌های مدار بسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی متوفی از جمله یادداشت‌ها و دارو‌های وی مستندسازی شود.

 جسد متوفی برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم شناسی به پزشکی قانونی ارسال شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه گیری اقدام شده است.

 جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود.

چرا جواد روحی مشمول عفو نشده بود؟ / تایید توانایی تحمل کیفر جواد روحی از سوی پزشکی قانونی
۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۱

در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در بیمارستان، برخی اظهار نظر‌ها در مورد این فرد در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد.

یکی از مواردی که برخی رسانه‌ها در مورد جواد روحی مطرح کرده‌اند این است که چرا جواد روحی با وجود بیماری مشمول عفو و ارفاقات قانونی مانند مرخصی نشده بود؟

بررسی قانونی وضعیت جواد روحی حکایت از آن دارد که پزشکی قانونی براساس معایناتی که انجام می‌دهد، تشخیص می‌دهد یک زندانی توان تحمل کیفر را دارد و یا باید برای انجام مراحل درمان بیماری خارج از زندان حضور داشته باشد. درباره جواد روحی، پزشکی قانونی طبق معاینات انجام شده تشخیص نداده بود که وی توان تحمل کیفر را ندارد.

همچنین سابقه بیماری و تشنج جواد روحی مربوط به زمان قبل از حضور وی در زندان بوده است و در طول دوران حبس هیچ موردی از تشنج مگر در تاریخ نهم شهریور ماه در این فرد مشاهده نشده بود. همچنین جواد روحی هنگام ورود به زندان مانند هر فرد دیگری با معاینه کامل و شرح حال گرفته شده از مددجو وارد زندان می‌شود و در صورتی که فرد نیاز به دارو یا درمان خاصی داشته باشد حتما در پرونده پزشکی او ثبت می‌شود. در مورد جواد روحی هم در شرح حال عنوان شده برای او مواردی همچون اعتیاد (که با نظر پزشک زندان متادون مصرف می‌کرده و درصدد ترک آن بوده است) ثبت شده بود. جواد روحی همچنین به دلیل برخی مشکلات که پیشتر به آن دچار بوده است قرص‌های تحت نظر مصرف می‌کرده که تمام این قرص‌ها زیر نظر بهداری زندان به وی تحویل و مصرف می‌شده‌اند.

در رابطه با اینکه چرا جواد روحی مشمول عفو نشده است نیاز به توضیح است که براساس بخش اول بخشنامه عفو مقام معظم رهبری بهمن ماه سال گذشته افرادی که اتهام آن‌ها مباشرت، مشارکت و معاونت در ارتکاب جرایم مستوجب مجازات محاربه، افساد فی‌الارض و بغی و ارتکاب تخریب و احراق عمده تاسیسات دولتی، نظامی و عمومی بود مشمول عفو نمی‌شدند.

 اتهامات جواد روحی نیز براساس کیفرخواست صادره افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور، احراق و تخریب اموال به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور و ناامنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی شده است، تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در اموال و تاسیسات مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه، تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور و ارتداد از طریق هتک حرمت به قرآن از طریق آتش بود که این موارد مشمول عفو رهبر معظم انقلاب نمی‌شدند.

جواد روحی لیدر اصلی در شبی که پنج نفر در نوشهر بر اثر اقدامات شبه ترویستی کشته شدند می‌باشد همچنین وی عامل اصلی حمله به مقر نیروی انتظامی در نوشهر و آتش‌زدن آن قرآن سوزی و اعتراف صریح به این اتفاق می‌باشد.

جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان

مراسم تدفین در روستای خانوادگی روحی توسط خانواده انجام شد
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۳:۰۰

در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در زندان، برخی ادعا‌های دروغ در فضای مجازی در مورد این فرد مطرح شده است.

ادعا شده است که پدر و مادر جواد روحی بازداشت شده‌اند.

براساس پیگیری‌های خبرگزاری میزان، ادعا‌های مطرح شده در مورد بازداشت پدر و مادر جواد روحی صحت ندارد.

جسد جواد روحی بعد از کالبدشکافی و انجام آزمایش‌های سم شناسی و آسیب شناسی برای مشخص شدن علت تامه فوت توسط سازمان پزشکی قانونی، تحویل خانواده وی داده شده و در روستای خانوادگی آن‌ها در شهرستان آمل دفن شده است.

مراسم تدفین مرحوم روحی با حضور پدر و مادر و خانواده وی برگزار شد.

جزییات تازه از عکس منتشر شده از جواد روحی در تخت بیمارستان توسط رسانه‌های معاند
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۸

در پی فوت جواد روحی، رسانه‌های معاند تصویری از وی در بیمارستان منتشر کرده اند که حواشی به همراه داشته است.

براساس پیگیری‌ها:

عکس مربوط به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل است.

تاریخ بستری ۱۴۰۰/۶/۶ است و در واقع قبل از زمان بازداشت و محکومیت وی می‌باشد.

تاریخ مرخص شدن روحی از بیمارستان ۱۴۰۰/۶/۱۶ است.

پزشک معالج وی در این مقطع اقای دکتر افشین ف‌ است.

بیماری وی که به این دلیل بستری شده مصرف شیشه و کراک و زخم در اندام بدن است.

جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان

جواد روحی به چه جرمی در زندان بود؟/ از هتاکی به قرآن تا تخریب اموال عمومی
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۵

در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در زندان، ادعایی دروغ و عجیبی در فضای مجازی مطرح شد که این فرد به جرم رقصیدن در خیابان بازداشت و محاکمه شده است و سپس با همین عنوان اتهامی به اعدام محکوم میشود!

این درحالی است که بررسی پرونده روحی نشان می‌دهد براساس دادنامه صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی ساری، اتهامات متهم دایر است بر: افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور، احتراق و تخریب اموال به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور و ناامنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی شده است، تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در اموال و تاسیسات مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه، تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور و ارتداد از طریق هتک حرمت به قرآن از طریق آتش.

نامبرده در حمله به اماکن دولتی، نظامی، بانک‌ها و شهرداری حضور داشته و به اتفاق چند نفر وارد مقر راهنمایی رانندگی در مرکز شهر شده و لوازم موجود در آن را به بیرون پرتاب و سپس به این موضوع که مقر را تخریب و به آتش کشیده، اقرار کرده است.

همچنین در جلسه دادگاه درمورد به آتش کشیدن قرآن کریم اقرار صریح داشته است. 

متهم جواد روحی در دادگاه اولیه به اتهام افساد فی الارض و محاربه به اعدام محکوم شد، اما پس از فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور ، رای دادگاه نقض و پرونده به شعبه هم‌عرض ارجاع شد.

براساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد، ساعت ۳:۴۵ بامداد پنج‎شنبه، ۹ شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.

جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان

بازدید رییس زندان نوشهر از بندی که مرحوم جواد روحی در آن حضور داشت
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۸:۵۱

بازدید رییس زندان نوشهر از بندی که مرحوم جواد روحی در آن حضور داشت/ صحبت‌ چهره به چهره مرحوم‌ روحی با رییس زندان در تاریخ ۸ شهریور ۱۴۰۲

مرحوم‌ روحی در این ملاقات هیچ شکایتی از وضعیت سلامت خود نداشته است.

ملاقات رییس زندان نوشهر و معاونانش به صورت مستمر و‌ روزانه انجام می‌شود.

بهداری زندان نوشهر: جواد روحی به بهداری مراجعه و دارو دریافت کرد/اقدامات پزشکی کاملی روی روحی در زندان انجام شد/ جواد روحی به علت اعتیاد سابقه مصرف متادون با تجویز پزشک را داشته است که البته طی ماه‌های اخیر در تلاش برای ترک متادون و پایین آوردن مقدار مصرف خود بوده است
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۸:۰۷

در پی اعلام خبر فوت جواد روحی در بیمارستان نوشهر و انتشار اطلاعیه‌ای از سوی زندان این شهرستان مبنی بر تشنج زندانی، انجام اقدامات پزشکی و درمانی برای وی و در نهایت انتقالش به بیمارستان، بهداری این زندان با انتشار اطلاعاتی در رابطه با فرد مورد اشاره در مورد اقدامات پزشکی صورت گرفته توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان نوشهر در توضیحات و گزارش بهداری زندان آمده است: روز چهارشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۲ مددجو جواد روحی با پای خودش به بهداری مراجعه و عنوان کرد بی‌حال است. پس از گرفتن علام حیاتی جواد روحی و مشورت با پزشک زندان برای جواد روحی قرص دیکلوفناک و قرص سرماخوردگی تجویز شد.

همچنین در پی اعلام شرح حال به پزشک زندان در ساعت بیست وی دستور اکسیژن تراپی برای مددجو صادر کرد و روحی ۱۵ دقیقه زیر اکسیژن بود و مجدد به خوابگاه مراجعه کرد.

در گزارش بهداری زندان نوشهر عنوان شده است با توجه به سابقه مراجعه مددجو به بهداری، معاینه وی و انجام اقدامات پزشکی و درمانی در مورد او به هم‌بندی‌هایش توصیه شد در صورت بروز هرگونه مشکلی مجددا مسئولان پزشکی و درمانی را در جریان بگذارند.

ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد نهم شهریور در تماس مجدد با بهداری عنوان می‌شود حال روحی بد شده که اینبار در مراجعه به خوابگاه مشاهده می‌شود مددجو تشنج کرده است. اقدامات تخصصی پزشکی و درمانی روی روحی انجام و در حین انجام اقدامات با اورژانس برای انتقال مددجو به بیمارستان هماهنگی صورت می‌گیرد.

در ادامه گزارش بهداری زندان نوشهر آمده است: با حضور عوامل اورژانس در زندان، مددجو به ماشین منتقل شده و هماهنگی لازم با سوپروایزر بیمارستان نوشهر انجام می‌شود که متاسفانه با وجود رسیدن بیمار به بیمارستان و انجام اقدامات پزشکی معمول وی جانش را از دست می‌دهد.

سابقه مصرف متادون جواد روحی

بنابر اعلام بهداری زندان نوشهر، جواد روحی به علت اعتیاد سابقه مصرف متادون با تجویز پزشک را داشته است که البته طی ماه‌های اخیر در تلاش برای ترک متادون و پایین آوردن مقدار مصرف خود بوده است.

سوابق پزشکی روحی در پرونده

جواد روحی قبل از بازداشت، چندین نوبت با سابقه تشنج در بیمارستان بستری شده است. در اولین مورد جواد روحی در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۹۵ به علت کاهش سطح هوشیاری به دنبال تشنج در بیمارستان بستری می‌شود.

در نمونه‌ای دیگر در تاریخ ۱۰ آبان سال ۹۶ وی با سابقه تشنج در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان آمل بستری می‌شود. سابقه بعدی روحی در تشنج و بستری در مرکز درمانی به سال ۹۹ برمی‌گردد. جواد روحی در ۲۲ بهمن سال ۹۹ در پی مسمومیت با ترامادول و در پی آن تشنج، در بیمارستان بستری شده است.

در تاریخ ۶ شهریور ۱۴۰۰ جواد روحی برای درمان بیماری به بیمارستان مراجعه می‌کند و در سوابق بیماری و دارویی اعلام شده از سوی خود و خانواده‌اش عنوان شده وی سابقه تشنج داشته است.

همچنین مرحوم روحی در سابقه پزشکی و شرح حال خود در بیمارستان اقدام به خودکشی را عنوان کرده است. 

دادستان نوشهر: علت فوت جواد روحی از سوی پزشکی قانونی اعلام می‌شود
۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۷:۴۱

محمد رضا ابراهیمی، دادستان نوشهر درباره پرونده فوت «جواد روحی» در زندان، گفت: بنده به محض اطلاع خبر از ناحیه ریاست اداره زندان شهرستان نوشهر با تشکیل پرونده قضایی، پرونده را به بازپرس ارجاع داده و ایشان در محل حاضر شدند.

وی افزود: دوربین‌ها مورد بازبینی قرار گرفتند و تحقیقات از حاضرین در صحنه و هم بندی‌های متوفی انجام گرفته است.

دادستان نوشهر با بیان اینکه پیکر متوفی به پزشکی قانونی ارجاع و معاینه پزشکی صورت پذیرفته است، اظهار کرد: با وصول نظریه پزشکی قانونی و تحقیقات تکمیلی نتیجه متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همکاری و مساعدت زندان در مورد جواد روحی/ ملاقات حضوری مرحوم روحی با پدر و مادرش روز چهارشنبه ۸ شهریور
۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۳:۰۳

مرحوم جواد روحی از امکان ملاقات حضوری با خانواده و تماس تلفنی در طول مدت محکومیت برخورد بوده است و این امکان به صورت مستمر برای او فراهم بوده است و کمتر از ۲۴ ساعت قبل از اینکه تشنج کند و از دنیا برود هم با پدر و مادرش به صورت حضوری در زندان نوشهر ملاقات کرده است. 

وی در همین روز با عموی خود نیز ملاقات کابینی داشته است.

مرحوم روحی ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد پنج شنبه نهم شهریور ماه در پی تشنج به بیمارستان نوشهر منتقل و با وجود انجام اقدامات پزشکی متاسفانه فوت می‌کند.

امکان ملاقات با بستگان درجه یک روحی مطابق با قانون انجام می‌شده است.

تصویر منتشر شده از جواد روحی قدیمی و مربوط به زمان قبل از بازداشت وی است/ طبق اعلام بهداری زندان روحی قبل از بازداشت و ورود به زندان در سال‌های گذشته چند بار سابقه تشنج و بستری در بیمارستان را داشته است
۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۳:۰۱

در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در بیمارستان، تصویری از وی در فضای مجازی منتشر شده و ادعا شده است که این تصویر مرتبط به بستری شدن اخیر وی در بیمارستان است که منجر به فوت متهم شد.

جزییات فوت جواد روحی در بیمارستان

این در حالی است که پیگیری‌های خبرگزاری میزان نشان می‌دهد تصویر منتشر هرچند متعلق به جواد روحی است، اما عکسی قدیمی و مربوط به زمان قبل از بازداشت این فرد و خارج از زندان است.

تصاویر لباس شخصی وی هم گویای همین موضوع است.

طبق اعلام بهداری زندان روحی قبل از بازداشت و ورود به زندان در سال‌های گذشته چند بار سابقه تشنج و بستری در بیمارستان را داشته است.

انتهای پیام/


مم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۰
1
0
لعنت خدا بر قران سوزان .
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *