فکری: به خاطر عنایتی به نفت مسجد سلیمان رضایت دادم/ هدف‌ هوادار رتبه تک رقمی در لیگ است

12:53 - 31 مرداد 1402
کد خبر: ۴۷۳۰۵۷۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
فکری: به خاطر عنایتی به نفت مسجد سلیمان رضایت دادم/ هدف‌ هوادار رتبه تک رقمی در لیگ است
سرمربی تیم هوادار گفت: آلومینیوم اراک تیم خوبی است بازیکنان جوان و با انگیزه‌ای دارد.

خبرگزاری میزان - محمود فکری، سرمربی تیم هوادار تهران در نشست خبری پیش از بازی هفته سوم لیگ برتر مقابل تیم آلومینیوم اراک صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*به هفته سوم لیگ رسیدیم مسابقه‌ای که تیم حریف در جدول لیگ رقیب ماست. امیدواریم در این بازی در درجه اول امتیاز را بگیریم و اگر بازیکنان باهوش باشند و از موقعیت‌ها خوب استفاده کنند سه امتیاز را می‌گیریم که اتفاق خوبی برای ما است. آلومینیوم تیم خوبی است بازیکنان جوان و با انگیزه خوبی دارد. در دو بازی اولش خیلی خوب بازی کرد. مقابل پرسپولیس مستحق باخت نبود. امیدوارم فردا بازی خوبی انجام شود. هواداران از بازی زیبا لذت ببرند.

*در مورد اینکه در صورت پیروزی در بازی فردا ممکن است تیمش صدرنشین شود؟ ما با صدر جدول زیاد خوب نیستیم. ۴ امتیازی که در ۲ بازی گرفتیم خیلی برای باشگاه هوادار خوب بوده، نگاه باشگاه این است که در جدول لیگ تک رقمی باشد و زیاد به صدر جدول نگاه نمی‌کنیم. دوست دارید در بازی فردا اول امتیاز بگیریم و اگر توانستیم هر ۳ امتیاز را از آن خود کنیم. اما حتی اگر به صدر جدول هم برسیم، صدر جدول برای ما ماندنی نخواهد بود، ولی امتیازات بازی برایمان می‌ماند و امتیاز‌های شیرینی می‌شود. آلومینیوم رقیب ما در جدول است و باید با این تیم‌ها رقابت کنیم و هرچه این تیم‌ها را پایین بکشیم به نفع‌مان خواهد بود. فردا هم اگر به صدر جدول برسیم می‌تواند اتفاق خوبی برای ما باشد.

*در مورد اینکه داوران ما نه تنها کمک داور ویدئویی ندارند، حتی از هدست هم محروم هستند؟ برای حرفه‌ای شدن فوتبال‌مان یا باید سوار موتور هزار شویم، یا اینکه لاک‌پشتی هم که شده به سمت حرفه‌ای شدن گام برداریم. در بازی ما با شمس آذر در هفته گذشته داوران هدست هم نداشتند. با این حال باید از داورانمان تشکر کنیم، زیرا خارجی‌ها با این همه تکنولوژی که در اختیار دارند و حتی بعد از بازبینی صحنه توسط کمک داور ویدئویی باز هم دچار اشتباه می‌شوند. اما داوران ما با این شرایط بد اقتصادی و زندگی تلاش می‌کنند کمترین اشتباه را داشته باشند و از داوران خارجی هم بهتر قضاوت می‌کنند. باید از آن‌ها تشکر کنیم، اما باید به سمت تکنولوژی هم برویم و تلاش کنیم تکنولوژی را در اختیار داورانمان بگذاریم تا کمتر دچار اشتباه شوند و عدالت برقرار شود.

*در مورد اینکه در صورت گرفتن یک امتیاز در بازی فردا، تیم هوادار بهترین شروع را در تاریخ لیگ برای خودش داشته؟نباید فقط به آمار توجه کنیم. البته به وجود آوردن آمار خوب است، اما ما فقط به آمار توجهی نداریم. در بازی فردا ممکن است ببریم، مساوی کنیم یا ببازیم، ما می‌خواهیم بیشترین امتیاز را جمع کنیم و اتفاق خوبی برای تیم رقم بزنیم. 

*در مورد اینکه بازی فردا بدون تماشاگر است؟ ورزشگاه دستگردی در مرکز شهر و در شهرک اکباتان قرار دارد، به همین دلیل هم بازی بدون تماشاگر است. اگر هزار تماشاگر هم بیایند، به دلیل نداشتن پارکینگ و امکانات لازم، در شهرک اختلال ایجاد می‌شود. 

*در مورد نقل و انتقالات باشگاه هوادار؟ ما بهتر از توانایی‌های باشگاه و بهتر از بودجه‌ای که در نظر داشتیم بازیکن گرفتیم. بازیکن ۴-۳ میلیارد تومانی گرفته‌ایم، اما از نظر کیفیت، از این قیمت بسیار بهتر هستند. امیدوارم بتوانند توانایی‌های خود را ثابت کنند. از نظر بودجه‌ای ما تیم شانزدهم جدول لیگ هستیم، اما از نظر فنی می‌توانیم بالاتر هم بیاییم. هنوز هم نقل و انتقالات برای ما تمام نشده و می‌توانیم جابه‌جایی داشته باشیم.

*در مورد بها دادن به جوانان؟ در سال‌های گذشته باشگاه‌هایی مثل بانک ملی، راه‌آهن و آرارات و یکسری باشگاه‌های دیگر بودند که بازیکن‌سازی می‌کردند. باشگاه ما هم همین نقش را دارد. طرفدار زیادی نداریم، اما بازیکن‌ساز هستیم. کاش رسانه‌ها به این باشگاه‌ها بیشتر توجه کنند. نه اینکه بعد از ازبین رفتن باشگاه‌های بازیکن‌سازی مثل راه‌آهن و بانک ملی به آن بپردازند. تا این باشگاه‌ها زنده هستند به آن‌ها توجه کنند. نمی‌گویم به تیم ما هم مثل استقلال و پرسپولیس توجه شود، اما در حد خودمان به باشگاه‌مان توجه کنند. در این صورت ما دلگرم‌تر و پرانرژی‌تر می‌شویم و می‌توانیم به جوانان هم توجه بیشتری کنیم. این جوانان هم قرار نیست فقط در هوادار بمانند، بلکه به فوتبال باشگاهی و ملی ما در آینده تزریق می‌شوند. ضمن اینکه شخصیت خود من هم به گونه‌ای است که به جوانان توجه ویژه‌ای دارم و به آن‌ها میدان می‌دهم. 

*در مورد شکایتش از باشگاه سایپا که منجر به رای کمیته انضباطی شد؟ یکی از حسرت‌هایم این است که چرا نتوانستم در سایپا بمانم تا این تیم را ورزشی و سالم به لیگ برتر بیاورم. ما تیم دوم جدول لیگ یک بودیم، اکنون هم این باشگاه به دنبال حقوق خود است تا بتواند به طریقی به لیگ برتر بیاید که البته حق‌شان است پیگیر مسائل و حق و حقوق خود باشند، اما کاش می‌توانستم در سایپا بمانم و این تیم را بالا بیاورم که آن هم حق و حقوق باشگاه بود. کمیته تعیین وضعیت هم بعد از ۷-۶ ماه رای صادر کرد و من به حق و حقوقم خواهم رسید.

*امیدوارم سخت‌گیری با باشگاه‌هایی که سند‌ها را پرداخت نمی‌کنند بیشتر شود. من از نفت مسجدسلیمان طلب داشتم. از این باشگاه چک گرفتم که برگشت خورد. کاش با مدیرانی که چنین رفتار‌هایی می‌کنند سخت‌گیرانه‌تر برخورد شود تا وقتی آن‌ها به باشگاه‌های دیگر می‌آیند بدانند حق و حقوق‌ها را باید پرداخت کنند، نه اینکه حق و حقوق بازیکنان و مربیان خارجی را نپردازند و برای فوتبال‌مان مشکل درست کنند. 

*از باشگاه نفت مسجد سلیمان شکایت کرده بودم، اما به خاطر رضا عنایتی که در نیم فصل سرمربی این تیم شد، قبول کردم که چک بگیرم و رضایت بدهم، اما چک برگشت خورد. ظاهرا در فوتبال ما باید بد باشی و خوب‌ها را دوست ندارند. بعد از اینکه چک هم برگشت خورد دیگر جواب تلفن ما را هم ندادند. من می‌خواستم در فضایی دوستانه کار پیش برود و باید این شرایط فراهم شود، ضمن اینکه کمیته وضعیت هم محکم‌تر با این باشگاه‌ها برخورد کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *