مشکلات سه واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کرمان بررسی شد

17:21 - 31 مرداد 1402
کد خبر: ۴۷۳۰۵۲۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مشکلات سه واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کرمان بررسی شد
در نشست سه ساعته ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کرمان، مشکلات سه واحد تولیدی شرکت قطعه گستر،شرکت دانش بنیان فناوران کشت گستر ایرانیان و ایمیدرو، راه و شهرسازی و شرکت معدن فتح جنوب شرق سیرجان، بررسی شد.

خبرگزاری میزان - در نشست سه ساعته ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی، مشکلات سه واحد تولیدی مشکلات شرکت قطعه گستر ، شرکت دانش بنیان فناوران کشت گستر ایرانیان و ایمیدرو، راه و شهرسازی و شرکت معدن فتح جنوب شرق سیرجان بررسی شد و مصوبات نهایی برای حل مشکلات این واحد‌ها به امضای رییس و اعضای این ستاد رسید.

رییس کل دادگستری استان کرمان در این نشست گفت: اجرای مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی اولویت است و دادستان کرمان باید روند اجرای مصوبات را به صورت مکتوب از واحد‌های مربوطه پیگیری کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی افزود: باید از ظرفیت واحد‌های توانمند استان برای تامین نیازمندی‌های صنایع استان استفاده شده و از واردات کالا‌هایی که تولید مشابه و با کیفیت در استان دارند، جلوگیری شود.

وی بیان کرد: صنایع استان کرمان تاکنون نیز در این زمینه همکاری بسیار خوبی با صنایع کوچک و متوسط استان داشته اند و می‌طلبد که این همکاری‌های مشترک به تناسب ظرفیت‌های موجود توسعه یابد.

رییس کل دادگستری استان کرمان، حمایت از واحد‌های تولیدی در مسیر رفع مشکلات آن‌ها را از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد: دستگاه قضایی استان کرمان تاکنون توانسته کارنامه درخشانی در زمینه حمایت از تولید و اشتغال از خود بر جای گذارد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی تصریح کرد: مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به نحوی پیگیری می‌شود که پس از حل مشکلات فعلی واحد‌های تولیدی، در صورت نیاز مصوبات تکمیلی نیز برای تداوم فعالیت واحد‌ها و حفظ اشتغال موجود آن‌ها صورت گیرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز از تشکیل منظم جلسات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی تقدیر کرد و گفت: ین موضوع زمینه‌ای را فراهم می‌آورد که در راستای رفع مشکلات واحد‌های تولیدی اقدام کنیم.

مهدی حسینی نژاد بیان کرد: در استان کرمان اتفاقات بزرگی رخ داده و این استان در حال تبدیل شدن به قطب اقتصادی کشور است و در ادامه باید واحد‌های کوچک و متوسط نیز با حمایت ویژه، پشتیبانی شوند تا به جایگاه مورد نظر ارتقا یابند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *