ثبت رکورد جدید تولید برق در بزرگ‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور

10:23 - 30 مرداد 1402
کد خبر: ۴۷۳۰۲۴۷
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
ثبت رکورد جدید تولید برق در بزرگ‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور
مدیرعامل نیروگاه بخار بندرعباس از ثبت رکورد جدید تولید برق در این نیروگاه، همزمان با اوج بار مصرف در پیک تابستان خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، داریوش محمودی عنوان کرد: این نیروگاه در تابستان امسال با تولید ۱۰۵۰ مگاوات‌ساعت انرژی توانسته است پس از طی چند سال رکورد جدیدی در زمینه تولید برق به ثبت برساند.

مدیرعامل نیروگاه بخار بندرعباس بابیان اینکه این نیروگاه در پیک تابستان امسال بالغ بر ۱۰۵۰ مگاوات تولید داشته افزود: این میزان انرژی تولیدی نسبت به مدت‌مشابه در سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته و هم‌اکنون تولید نیروگاه روزانه به طور متوسط به ۲۴ هزار مگاوات‌ساعت رسیده است که به میزان ۳۶ درصد از مصرف برق استان هرمزگان را تولید می‌کند.

محمودی با اشاره به اینکه این مجموعه به‌عنوان بزرگ‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور در حال فعالیت است، اضافه کرد: نیروگاه بندرعباس در تابستان امسال توانسته است با انجام به‌موقع و با کیفیت برنامه‌های تعمیراتی و افزایش توان عملی، در کنار کاهش ضریب خروج اضطراری واحدها، رکورد جدیدی را در زمینه تولید برق به ثبت برساند.

وی با توجه به افزایش ۲۰درصدی تولید برق در ماه‌های تیر و مرداد، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات‌ساعت انرژی در این نیروگاه تولید شده و ضریب خروج اضطراری واحد‌ها کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

محمودی ابراز امیدواری کرد: با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان این نیروگاه و اتکا به خودباوری، روند حداکثری تولید برق، ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل نیروگاه بخار بندرعباس خاطرنشان کرد: باتوجه به سراسری بودن شبکه برق کشور، به‌طور قطع، مدیریت مصرف از سوی مشترکان، سبب آرامش خاطر تمام هم‌وطنان به‌ویژه ساکنان استان‌های گرمسیر جنوبی کشور خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *