فساد اداری باید ریشه کن شود

9:46 - 05 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۷۳۰۱
خبرگزاری میزان: وزیر دادگستری با تاکید بر مبارزه با فساد اداری گفت: دولت برای مبارزه با این مشکلات باید از درون خود شروع کند.

: وزیر دادگستری با تاکید بر مبارزه با فساد اداری گفت: دولت برای مبارزه با این مشکلات باید از درون خود شروع کند.

به گزارش گروه سیاسی ، حجت‎الاسلام مصطفی پورمحمدی عصرجمعه در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که به ریاست آیت‎الله یزدی و با حضور دیگر اعضای جامعه مدرسین برگزار شد اصلاح سلامت اداری را یکی از نکات حساس و جدی عنوان کرد و اظهارکرد: ما در این زمینه بسیار جدی هستیم و باید فساد اداری ریشه‌کن شود.

وزیر دادگستری یکی دیگر از مشکلات را عدم رعایت قانون در بخش‌های گوناگون ذکر کرده و بیان کرد: باید این فرهنگ غلط اصلاح شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود براین نکته تأکید کرد که باید با برنامه‌ریزی دقیق تصدی‌گری دولت کم شود.

بر اساس این گزارش موضوع دیگری که وزیر دادگستری به آن اشاره نمود، مسئله دولت الکترونیک بود،که وی در این باره تاکید کرد: با توجه به رشد جمعیت و بخش‌های مختلف اقتصادی، دیگر نمی‌توان به روش‌های گذشته و سنتی عمل کرد.

وزیر دادگستری در ادامه به مسائل دیگری از جمله مالیات، گمرک، سیستم بانکی، قاچاق کالا اشاره کرده و توضیحاتی را ارائه کرد و سپس در جمع‌بندی خود اظهارکرد: دولت برای مبارزه با این مشکلات باید از درون خود شروع کند در بعضی از این موارد طرح‌ها مانند ایجاد کمیته سلامت اداری زیر نظر معاون اول و تعدای از وزرا و در بخش تعزیرات فعال کردن گشت سیار در دولت در حال انجام است.

در ادامه این جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به برخی نکات از جمله بودجه دولت و بخش نظارتی آن، نقدینگی، ساماندهی بازار سرمایه، ساماندهی سیستم بانکی کشور، استفاده از نقش افکار عمومی در مبارزه با فساد، مدیریت سیستم بانکی و نظارت جدی دستگاه نظارتی، عدم وعده‌های کذب، پیشگیری و کنترل سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌ها و بانک‌‌ها غیر مجاز توسط مردم و آگاهی بخشی به آحاد مردم در این زمینه، کنترل واردات و ترغیب به استفاده از اجناس داخلی ، نظارت بر مسائل مالی نهادهای شکل گرفته در بعد از انقلاب، احساس امید بیشتر مردم به دادگستری و دستگاه قضائی، نظارت جدی‌تر بر دادگستری‌ها جهت حل مشکلات مردم، تاکید بر حقوق مردم و عنایت به اطلاعات بزرگان و مردم تاکید کردند.

در پایان وزیردادگستری ضمن تشکر نکاتی را پیرامون مسائل مطرح شده توسط اعضای جامعه مدرسین ارائه کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *