رگبار باران و رعد و برق در بیشتر استان‌ها

۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱:۱۷
کد خبر: ۴۷۲۷۳۹۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
رگبار باران و رعد و برق در بیشتر استان‌ها
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در برخی نقاط شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌هایی مثل زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، مرکزی، قم و شمال اصفهان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، در تشریح وضعیت جوی کشور گفت: برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان و ارتفاعات تهران، البرز، مازندران، آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

گودرزی افزود: فردا دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌هایی مثل زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، مرکزی، قم و شمال اصفهان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها که در حد هشدار نارنجی است در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق و ارتفاعات سمنان، مازندران، گلستان و تهران منجر به آب‌گرفتگی معابر و سیلاب محلی است که هم‌وطنان بایستی تمهیدات لازم را مدنظر قرار دهند.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: در چند روز آینده در جنوب کشور و ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب فارس برای بعد ازظهر تا اوایل شب گاهی رگبار و رعد و برق گزارش می‌شود.

گودرزی گفت: همچنین در شرق و شمال شرق به ویژه منطقه زابل وزش باد و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی افزود: تهران هم امروز بعدازظهر افزایش باد را دارد و بیشینه دمای تهران ۳۸ درجه سانتی گراد خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *