جلسه هماهنگی دیپلماسی و گردشگری سلامت برگزار شد

15:53 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۶۵
جلسه هماهنگی دیپلماسی و گردشگری سلامت برگزار شد
جلسه هماهنگی دیپلماسی و گردشگری سلامت با حضور وزرای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری به میزبانی وزیر امور خارجه برگزار شد.

خبرگزاری میزان - جلسه هماهنگی دیپلماسی و گردشگری سلامت با حضور وزرای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان و مدیران ذیربط وزارت امور خارجه به میزبانی «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه برگزار شد.

در این نشست ضمن مرور ظرفیت‌های بسیار بالای کشورمان در حوزه سلامت و درمان از جمله برخورداری کشور از کادر پزشکی و درمانی بسیار حاذق، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز، تجهیزات پزشکی پیشرفته و نیز تراز بالای نظام سلامت کشور، نحوه به‌کارگیری این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها در حوزه دیپلماسی و گردشگری سلامت مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

اهمیت گردشگری سلامت از منظر دیپلماسی عمومی و فرهنگی علاوه بر درآمدزایی آن برای کشور، مورد تاکید حاضران در این جلسه بود و با توجه به دستور رئیس جمهور کشورمان مبنی بر به‌کارگیری ظرفیت‌های کم نظیر ملی در حوزه دیپلماسی و گردشگری سلامت، نحوه هم افزایی میان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های داخلی به‌منظور تامین بیش از پیش هدف گذاری‌های ملی در این رابطه مورد مشورت و تبادل نظر قرار گرفت.

در همین راستا مقرر شد شورای راهبری دیپلماسی و گردشگری سلامت به‌منظور ارتقای همکار‌ها و هماهنگی‌های بین دستگاهی با مدیریت وزارت بهداشت و دبیری وزارت میراث و گردشگری کشورمان تشکیل شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *