سخنگوی وزارت دفاع : در حوزه دفاعی، از توانمندی های راهبردی برخوردار هستیم

14:36 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۴۲
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سخنگوی وزارت دفاع : در حوزه دفاعی، از توانمندی های راهبردی برخوردار هستیم
سردار سرتیپ پاسدار طلایی نیک گفت: ایران اسلامی در حوزه دفاعی، از توانمندی‌های بسیار بالایی در تحقیقات، تولید و ساخت انواع تجهیزات و ادوات مورد نیاز کشور برخوردار است.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار طلایی نیک با اشاره به گفتگوی وزیر محترم دفاع با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص پرنده‌های سوخو گفت: ایران اسلامی در حوزه دفاعی، از توانمندی‌های بسیار بالایی در تحقیقات، تولید و ساخت انواع تجهیزات و ادوات مورد نیاز کشور برخوردار است و در خیلی از زمینه‌های ساخت وسایل دفاعی به خود کفایی رسیده است.

سردار طلایی نیک ادامه داد: در بخش‌های هوایی، موشکی، پهپادی، الکترونیک، راداری و رزم زمینی جمهوری اسلامی ایران جزء کشور‌های صاحب فناوری است که در بومی سازی دارای توانمندی‌های راهبردی می‌باشد.

سخنگوی وزارت دفاع با بیان این که نیازمندی‌های دفاعی در وهله اول از طریق امکانات داخلی تهیه می‌شود، افزود: در صورت نیاز به خرید تسلیحات و تجهیزات، این اقدام با برنامه‌ریزی و رعایت تمامی جوانب و نکات قانونی و شرایط حقوقی و بین‌المللی در دستور کار قرار می‌گیرد که معمولاً زمانبر بوده و در پاره‌ای از موارد تا قبل از نتایج و هماهنگی‌ها قابل ارائه و اطلاع‌رسانی نمی‌باشد.

وی با بیان این که اراده ما تعامل با کشور‌ها بر اساس منافع ملی و عمل به تعهدات و تفاهمات و در چارچوب اصول قانونی و بین‌المللی است تصریح کرد: به فضل خداوند متعال این روابط در مسیر سیاست خارجی توام با حکمت و مصلحت از سوی وزارت امور خارجه در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در حال پیگیری است و ما با دوستانمان روابط بسیار خوبی را رقم زده و دنبال می‌کنیم که تاکنون نتایج بسیار ارزشمندی داشته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *