داوری: ورزش کشور نیاز به ثبات و آرامش دارد/ حمایت‌های سجادی از دوومیدانی دلگرم‌کننده است

13:13 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۱۳
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
داوری: ورزش کشور نیاز به ثبات و آرامش دارد/ حمایت‌های سجادی از دوومیدانی دلگرم‌کننده است
سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: در شرایط فعلی ما با توجه به حمایت‌های شخص وزیر ورزش و جوانان توانستیم میزبان رقابت‌های داخل سالن آسیا باشیم.

خبرگزاری میزان - افشین داوری با تشکر از حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان به خصوص سیدحمید سجادی برای اعزام تیم ملی دوومیدانی به رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار داشت: مدال‌های اخیر در مسابقات قهرمانی آسیا نشان داد که ظرفیت‌های ورزش دوومیدانی بسیار زیاد است. در بخش بانوان دو بانوی ارزشمند ایران بسیار خوب و با حجاب کامل در فینال رقابت‌های ۱۰۰ متر قهرمانی آسیا دویدند که حاصل آن یک نقره آسیا شد که دستاورد فرزانه فصیحی بود. همچنین حمیده اسماعیل نژاد نیز کاملا استحقاق دریافت یک مدال دیگر را داشت، اما تجربه اندک وی به دلیل عدم شرکت در مسابقات بین المللی بزرگ و مهم موجب شد تا تلاش ارزشمند او به کسب مدال منتهی نشود.

وی ادامه داد: حسن تفتیان نیز در دو ۱۰۰ متر قهرمانی آسیا ایران را صاحب یک مدال کرد و همچنین مهدی صابری در پرتاب وزنه نایب قهرمان شد که این مدال‌ها بسیار با ارزش بود. در نهایت باید گفت ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم و با توجه به شناخت و حمایت‌هایی که وزیر ورزش از کلیه ورزش‌ها بالاخص دوومیدانی داشتند، منجر به کسب مدال در میدان آسیایی شد.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی اضافه کرد: در شرایط فعلی ما با توجه به حمایت‌های شخص وزیر ورزش و جوانان توانستیم میزبان رقابت‌های داخل سالن آسیا باشیم. این مسابقات فرصت بسیار خوبی است که ما با هزینه بسیار اندک معرف فرهنگ غنی کشورمان و توانایی برگزاری مسابقات بزرگ و مهم در قاره کهن آسیا به میزبانی ایران باشد، که این مهم منجر به ارتقاء کمی و کیفی تنها مجموعه استاندارد دوومیدانی ایران (آفتاب انقلاب) خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه وزیر ورزش با دستورات بسیار خوب به معاونین خود و مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خواستار اقدامات هرچه بهتر، سریعتر و تکمیلی جهت برگزاری شایسته و مطلوب مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا شدند. از طرفی در کنگره‌ی کنفدراسیون دوومیدانی آسیا که همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا در بانکوک برگزار شد، ضمن پذیرش میزبانی ایران، مقرر شد نماینده کنفدراسیون آسیا به منظور بازدید از شرایط کشورمان جهت میزبانی از این مسابقات، در تهران حضور پیدا کند.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی بیان کرد: پیگیری‌ها و پشتیبانی‌های وزیر ورزش و جوانان منجر به برگزاری بهتر و مطلوب‌تر این رقابت‌ها خواهد شد و ان‌شاءالله همچنان نگاه ویژه ایشان را در مجموعه دوومیدانی داشته باشیم. ضمنا لازم می‌دانم از رییس کمیته ملی المپیک و همکاران‌شان و همچنین رییس ستاد بازی‌های آسیایی (وزیر ورزش و جوانان) به واسطه توجه به ورزش دوومیدانی و به دنبال آن افزایش سهمیه این ورزش جهت شرکت در بازی‌های آسیایی تشکر و قدردانی کنم.

داوری در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت از حمایت سیدحمید سجادی که شرایط میزبانی مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا را برای ما فراهم کردند تشکر می‌کنم. برای این میزبانی نیاز به تغییر و تحول جدی در مجموعه تخصصی آفتاب انقلاب داریم که وزیر ورزش پذیرفتند همه کمک‌های لازم را به فدراسیون دوومیدانی در این مسیر داشته باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *