بیانیه نمایندگان در حمایت از رویکرد انقلابی دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی

12:46 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۰۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
بیانیه نمایندگان در حمایت از رویکرد انقلابی دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی
عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان در حمایت از رویکرد انقلابی دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی که به امضای ۲۰۰ نفر رسیده است، را قرائت کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، محسن دهنوی در نشست علنی امروز (شنبه ۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۰۰ نفر از نمایندگان در حمایت از رویکرد انقلابی دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی را که عباس گلرو و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیگیری کرده‌اند، را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

رویکرد دولت سیزدهم در سیاست خارجی مبتنی بر اصول قانون اساسی و براساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری و ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت بنا گردیده است، در جهت تامین منابع و توجه به تنوع بخشی و توسعه روابط در عرصه‌های مختلف و اجتناب از سیاست خارجی تک موضوعی، رویکردی صحیح و دارای دستاورد‌های ملموس و قابل توجه در ابعاد مختلف سیاسی، امنیتی، تجاری و اقتصادی برای کشور بوده است.

مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از رویکرد انقلابی دولت سیزدهم در سیاست خارجی و تقدیر از عملکرد دستگاه سیاست خارجی و جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همکاران ایشان که با انسجام و اقتدار در راستای منویات مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف کشور و منافع ملی تلاش می‌کنند، انتظار دارد دولت محترم و دستگاه دیپلماسی تمام توان و ظرفیت خود را برای شناسایی فرصت‌های اقتصادی در جهت بی‌اثر سازی تحریم‌ها به کار گیرد.

مجلس شورای اسلامی نیز در قالب دیپلماسی پارلمانی در کنار دولت نقش خود را در جهت توسعه روابط پارلمانی و تامین حداکثری منافع ملی ایفا خواهد نمود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *