حضور رئیس کمیسیون اصل نود در جلسه هیات عمومی دیوان محاسبات

11:38 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۸۴
دسته بندی: سیاست ، عمومی
حضور رئیس کمیسیون اصل نود در جلسه هیات عمومی دیوان محاسبات
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات کشور در جریان نحوه رسیدگی به این موضوع قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - به گزارش دیوان محاسبات کشور، در این نشست سیداحمدرضا دستغیب ضمن ارائه گزارشی از آخرین روند بررسی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ در هیئت عمومی دیوان محاسبات بیان داشت: نظارت دقیق بر دستگاه‌های اجرایی و رسیدگی به آن‌ها از موضوعات مهمی است که دیوان محاسبات دغدغه مندانه آن را پیگیری و هرجا که اموال عمومی و بیت المال مورد مخاطره قرار گیرد با جدیت تمام ورود پیدا می‌کند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی برای نظارت فراگیر گفت: دیوان محاسبات به عنوان یک مجموعه پیشرو در حوزه نظارت همواره تلاش می‌کند، مسیر حرکت دستگاه‌های اجرایی هموار باشد و دستگاه‌ها در مسیری که قانون برای آن ترسیم کرده به درستی برنامه‌های توسعه‌ای را پیش ببرند. در این نشست، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از هیئت عمومی تفریغ بودجه دیوان محاسبات اظهار داشت: تفریغ بودجه از کار‌های ارزشمندی است که باید در رابطه با آن اهتمام جدی داشت و باید تلاش کنیم گزارش‌ها در سازمان‌ها به سمتی بروند که به اصلاح روند‌ها و عملیات‌ها کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر، ارتباط نزدیک و تعامل دیوان محاسبات و مجلس شورای اسلامی در موضوع نظارت را موثر دانست و در این راستا نیز بر لزوم توسعه و تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد. وی افزود: گزارش‌ها نباید صرفاً به خطا‌ها و اشتباهات بپردازد، بلکه باید بستری باشد که منجر به اصلاح رویه‌ها شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از برنامه‌های دیوان محاسبات برای انجام تفریغ برخط بودجه گفت: مسیر نظارت باید به سمتی برود که دستگاه‌ها در مقابل نگاه نظارتی حس جدی بگیرند. حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر با تاکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی نه تنها مانع دستگاه‌های اجرایی نبوده و نیستند، بلکه همواره یاری گر آن‌ها بوده‌اند، تصریح کرد: مهم‌ترین هدف این است که برنامه دستگاه‌های اجرایی در مسیر و ریل درست قانونی خود قرار گرفته و عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تعامل بیشتر کمیسیون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات بتوان اقدامات بازدارنده را برای هدایت و حمایت هرچه بیشتر از دستگاه‌های اجرایی به وجود آورد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *