رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور: خط سیدالشهدا علیه‌السلام، خط تشخیص حق و باطل است

10:04 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۴۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور: خط سیدالشهدا علیه‌السلام، خط تشخیص حق و باطل است
سردار جلالی گفت: قیام و خون امام حسین (ع) جانی دوباره به اسلام بخشید و پرده نفاق را کنار زد و از آن روز تاکنون خط سید الشهدا (ع) به خط تشخیص حق و باطل تبدیل شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در آئین افتتاح هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ساوه که در امامزاده سید اسحاق برگزار شد، ضمن محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم از سوی یک فرد مرتد با حمایت دولت سوئد، اظهار گفت: همه مسلمان جهان و آزادی‌خواهان جهان، این حرکت را محکوم می‌کنند.

وی با بیان اینکه آتش زدن یک کتاب آسمانی که کلام خداوند است هیچ نسبتی با آزادی بیان ندارد، گفت: این اقدام که با حمایت دولت سوئد و انفعال پلیس این کشور برای دومین بار روی داد خیانت و اهانت به آرمان و اعتقاد همه مسلمین و آزادی‌خواهان جهان است.

این مسئول افزود: از دولت و وزارت امور خارجه کشورمان انتظار داریم پاسخی قاطعانه به این رفتار کشور سوئد بدهند و حداقل پاسخ کشور‌های اسلامی آن است که سفیر سوئد را از کشور‌های خود اخراج کنند.

وی همچنین به عامل هتک حرمت قرآن کریم توصیه کرد عاقبت سلمان رشدی را ببیند و بداند هر فردی به اسلام و ارزش‌های آن توهین کند و اقدام مرتدانه انجام دهد سرنوشت مشابه سلمان رشدی خواهد داشت.

سردار جلالی در ادامه شروع به کار هیئت رزمندگان اسلام در شهر ساوه همزمان با ماه محرم را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: تاسی به عاشورا و فرهنگ حسینی همواره یاری‌گر ما در دستیابی به اهداف بزرگ و الهی خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: یکی از مهمترین تأثیرات عاشورا و فرهنگ حسینی را ما در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم. یادمان هست که در ابتدای دوران دفاع مقدس، واژه‌های بسیاری برای جنگ به کار برده می‌شد. بعثی‌ها آن را نبرد قادسیه و جنگ عرب و فارس می‌گفتند. بعضی‌ها، جنگ عراق و ایران را مطرح می‌کردند. امام (ره) بر این جنگ نام نبرد اسلام و کفر نهادند و به این واسطه فرهنگ عاشورا و حسینی بازتعریف شد و به عنوان بستر حرکت در دوران دفاع مقدس تعریف شد.

وی با بیان اینکه یک ارتباط راهبردی و عمیق و دینی بین امام حسین (ع) و فرهنگ دفاع مقدس و رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس وجود داشت، تصریح کرد: امام حسین (ع) وقتی اصل دین را با خطر انحراف مواجه دید، دفاع از اسلام را واجب دانست و با نثار جان خود، خانواده و یاران وفادارش، به جنگ به دشمنان دین پرداخت و با اهدای خون خود سبب تبلور فرهنگ حسینی شد.

سردار جلالی با بیان اینکه قیام و خون امام حسین (ع) جانی دوباره به اسلام بخشید و پرده نفاق را کنار زد، افزود: از آن روز تاکنون خط سید الشهدا (ع) به خط تشخیص حق و باطل تبدیل شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه بسترسازی امام (ره) برای حاکمیت فرهنگ عاشورا در دروان دفاع مقدس، زمینه ساز حماسه‌آفرینی‌های و بازتولید فرهنگ عاشورایی و حسینی در دوران دفاع مقدس شد، گفت: همین امر صحنه‌هایی را از ایثار، رشادت و شجاعت و شهادت طلبی رزمندگان اسلام به تصویر کشید. آن هم در شرایطی که همه دنیا علیه ما متحد شده بود.

وی با بیان اینکه تاریخ فراموش نخواهد کرد که همین اروپاییان داعیه دار تمدن چگونه برای رژیم بعث، سلاح و کارخانه تولید تسلیحات شیمیایی فراهم کردند، ادامه داد: کشور‌های غربی که کنوانسیون‌های منع تولید و به‌کارگیری تسلیحات شیمیایی به دست آن‌ها شکل گرفته، خود بزرگترین تولید کننده این سلاح‌ها هستند.

سردار جلالی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، به تربیت نسلی برای کشور منجر شد که از کوره جنگ، آبدیده و با تجربه خارج شد و برای توسعه کشور شروع به کار کردند، خاطرنشان کرد: خبرگی و دانشی که امروز کشور ما از لحاظ دفاعی برخوردار است سبب شده تا سطح بالا و عالی از بازدارندگی وجود داشته باشد و هیچیک از دشمنان ما امروز جرأت رویارویی با ایران اسلامی را ندارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، توافقات امنیتی که در دولت سیزدهم به نتیجه رسیده است را حاصل قدرت کشور در عرصه دفاع دانست و متذکر شد: همه این‌ها حاصل تجربیات و برکات دفاع مقدس است. این دفاع مقدس بود که از حسن طهرانی‌مقدم که در دوران جنگ، یک اپراتور موشک بود، یک دانشمند موشکی و تولیدکننده زیرساخت‌های مدرن موشکی ساخت. تسلیحاتی که امروز به ابزاری کارآمد و راهبردی برای کشور ما و محور مقاومت برای عقب راندن دشمن تبدیل شده است.

وی هیئت رزمندگان اسلام ساوه را برگرفته از جان‌مایه رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و گفت: رزمندگان دفاع مقدس کسانی بودند که به قول شهید چمران، وقتی شیپور جنگ نواخته شد به صحنه آمدند تا مرد از نامرد تشخیص داده شود. کسانی که به فرمان حضرت امام (ره) به صحنه آمدند و لبیک گفتند و آماده فدا کردن جان خود برای انقلاب و کشور

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: به باور من همه کسانی که به فرهنگ و تفکر اهمیت دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی باور دارند عضو هیئت رزمندگان اسلام هستند.

سردار جلالی با بیان اینکه با توجه به تغییر راهبرد‌های تهاجمی دشمن، هیئت رزمندگان اسلام باید این جنگ را شناخته و به آن پاسخ دهد، بیان داشت: جنگ امروز پیچیده‌تر از جنگ در دوران دفاع مقدس است. جنگ امروز ترکیبی و فناورانه است.

سردار جلالی با بیان اینکه متأسفانه بر اثر اهمال و ساده‌انگاری دولت گذشته، افکارعمومی مردم ما تحت تسلط شبکه‌های اجتماعی خارج پایه درآمد، گفت: دشمن با ابزار شبکه‌های اجتماعی و به‌کارگیری ابزار‌های جنگ شناختی، تلاش کرد تا افکار عمومی را به سمتی ببرد که در جهت منافع خود از آن بهره‌برداری کند.

وی ادامه داد: در آشوب‌های سال گذشته، جنبه‌هایی از این تأثیرگذاری بر افکار عمومی را شاهد بودیم. همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دشمن در طراحی بسیار دقیق بود، ولی در محاسبات اشتباه کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با مروری بر جنگ ترکیبی که دشمن از شهریور سال گذشته علیه ملت ایران به راه انداخت، تصریح کرد: در یک طرف این جنگ، آمریکایی‌ها و تمام اروپایی‌هایی بودند که از همه ظرفیت‌های دیپلماتیک، اطلاعاتی و مالی خود علیه کشور ما استفاده کردند. همچنین خودفروخته‌هایی مانند منافقین و سلطنت طلبان و مرعوبین داخلی روبه روی ملت ایران قرار گرفتند و سنگین‌ترین تهاجم رسانه‌ای ممکن علیه ملت ایران شکل گرفت.

وی متذکر شد: در یک سال اخیر شاهد حملات سایبری سنگین مانند حملات DDOS به زیرساخت‌های خدمت دهنده به مردم بودیم. به عبارتی هر زیرساختی که بیشترین خدمات را به مردم ارائه می‌داد و مردم به خدمات آن وابسته بودند مورد تهاجم سایبری قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه در این ایام همه جبهه کفر و استکبار در مقابل ما ایستاده بود، خاطرنشان کرد:، اما آنچه دشمن در محاسبات خود در نظر نگرفته بود، مردمی بود که اصالتاً طرفداران مکتب سیدالشهدا (ع) هستند. اگر به یاد داشته باشید در فتنه ۸۸ هم هویت واقعی دشمنان زمانی برملا شد که آن‌ها به پرچم عزای امام حسین (ع) اهانت کردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با مشخص شدن ماهیت دشمن، مردم صف خود را جدا کردند. مظلومانی، چون شهید آرمان علی وردی و سایر شهدای امنیت با آن خشونت و وحشی گری به خاک و خون کشیده شدند تا مردم بیدار شده و خودی و دشمن باز شناخته شوند.

سردار جلالی با بیان اینکه حرکتی که از راهپیمایی ۲۲ بهمن با ضربه کاری مردم به دشمن آغاز شد، برکات و تأثیرات خود را به تدریج نشان داد، افزود: آن روزی که دولت فرانسه با دشمنان ملت ایران هم پیمان می‌شد، فکرش را نمی‌کرد که روزی شاهد این باشد که با همان ابزار شبکه‌های اجتماعی، مردم کشورش به خیابان‌ها آمده و و آتش به دامن خودشان بیفتد.

به گفته سردار جلالی، ملت ایران توانست در یک جنگ پیچیده، راهبردی و فناورانه پیروز شود و امروز تکلیف آحاد مردم از جمله هیئت رزمندگان اسلام، شناسایی راهبرد‌های دشمن است.

وی ادامه داد: ما باید بدانیم که در این نبرد پیروز شدیم و تمام صورت‌بندی دشمن بهم خورد. همچنین شاهد عقب‌نشینی دشمنان از مواضع خصمانه‌شان بودیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه درس پیروزی در این جنگ ترکیبی اهمیت شناسایی مبانی و اصول انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: ما دریافتیم که تنها راه پیروزی، این است که باید چشم به سرانگشت رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشیم تا به واسطه توصیه‌های ایشان حق از باطل و راه درست از بیراهه را بشناسیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *