نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند»

9:25 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۳۲
نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند»
نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتابخانه تخصصی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» را با حضور «شیرین زارع‌پور» نویسنده کتاب، «سمیه عظیمی ستوده» و «فاطمه سلیمانی» از منتقدین حوزه ادبیات دفاع مقدس برگزار می‌کند.

کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» دربرگیرنده زندگینامه شهید میرسیار با روایت‌هایی از دوستان و خانواده اوست که در قالب ۱۲ فصل گردآوری و تدوین شده‌اند.

شهید احسان میرسیار، فرزند اصغر میرسیار از پاسداران سپاه بود که سال ۵۹ متولد شد و پس از ورود به سپاه و دیدن آموزش‌های مختلف نظامی، به‌عنوان یکی از نیرو‌های مدافع حرم لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) به سوریه اعزام و بهمن‌ماه سال ۹۴ به شهادت رسید. تا دو ماه تصور می‌شد این شهید به اسارت نیرو‌های داعش درآمده، اما پس از این مدت مشخص شد شهید و مفقودالاثر است. میرسیار هنگام شهادت همراه با چند رزمنده دیگر ایرانی، سوری و افغانستانی بود و پیکرش پس از دو سال پیدا و به ایران منتقل شد.

این نشست روز یکشنبه ۱ مردادماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۱ الی ۱۲ صبح در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *