بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در واکنش به هتک حرکت دوباره قرآن در سوئد

8:42 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۱۲
بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در واکنش به هتک حرکت دوباره قرآن در سوئد
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در واکنش به هتک حرکت دوباره قرآن کریم در کشور سوئد بیانیه‌ای صادر کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، متن این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

هتک حرمت چندباره کتاب آسمانی و مقدس مسلمانان جهان در کشور سوئد، بار دیگر پرده از چهره واقعی مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر برداشته است. تکرار قرآن سوزی در استکهلم با موافقت دولت و حمایت پلیس، آن هم با وجود اعتراضات گسترده‌ای که قبلا در این خصوص صورت پذیرفته است، نشان دهنده اسلام ستیزی سیستماتیک و سازمان دهی شده‌ای است که متأسفانه نهاد‌های رسمی سوئد در تبلور و استمرار آن نقش دارند.

دولت، نهاد‌های امنیتی و پلیس سوئد باید متوجه این حقیقت مسلم باشند که اسلام هراسی و قرآن ستیزی نظام‌مند در این کشور نه تنها از دید مسلمانان و افکار عمومی دنیا به مثابه احترام به حقوق انسانی و آزادی بیان تلقی نمی‌شود، بلکه منجر به خشم و نفرت جهانی از سوئد خواهد شد، چنانچه این روند اکنون نیز قابل مشاهده و تصدیق است.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرآن سوزی فرد هتاک در سوئد در سایه حمایت نهاد‌های رسمی این کشور را قویا محکوم کرده و از سازمان‌های بین‌المللی و نهاد‌های اسلامی دعوت می‌کند بابت وادارسازی دولت سوئد و دیگر دولت‌های اروپایی جهت توقف این رویکرد وقیحانه و خطرناک، اقدامی فوری و صریح صورت دهند.

بدیهی است که تحمل رویکرد کنونی دولت سوئد و انفعال سازمان‌های بین المللی در وادارسازی این دولت به پاسخگویی در برابر قرآن ستیزی و اسلام هراسی نظام‌مند، دیگر از سوی مسلمانان و پیروان واقعی ادیان ابراهیمی در جهان امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *