آب‌های جنوب مواج و متلاطم می‌شوند/خطر غرق شدن شناگران و غواصان

8:14 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۰۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آب‌های جنوب مواج و متلاطم می‌شوند/خطر غرق شدن شناگران و غواصان
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج و تلاطم در دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس که خطر غرق شدن شناگران و غواصان را به دنبال دارد، هشدار داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار دریایی سطح نارنجی سازمان هواشناسی، سامانه افزایش وزش باد جنوب شرقی و افزایش ارتفاع موج از امروز شنبه تا دوشنبه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس را متلاطم می‌کند.

نوع مخاطره این سامانه افزایش سرعت وزش باد تا محدوده ۳۰ نات و افزایش ارتفاع امواج بین یک تا ۲متر در سواحل و بیش از ۲ متر در فراسواحل اعلام شده است و دریای عمان و تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان درگیر این شرایط جوی خواهند بود.

غرق شدن شناگران و غواصان، اختلال در تردد‌های دریایی با شناور‌های سبک و نیمه سنگین و صیادی، اختلال در تردد شناور‌های مسافربری و آسیب به تور‌های صیادی وقفس‌های پرورش ماهی و ایجاد اختلال در فعالیت‌های دریایی درسواحل و فراسواحل از مخاطرات این سامانه پیش‌بینی شده است.

به همین منظور اجتناب از فعالیت‌های شنا وغواصی، جلوگیری از تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین و صیادی و انجام فعالیت‌های تفریحی دریایی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری و فعالیت‌های دریایی فراساحل توصیه شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *