تداوم بارش باران و رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌ها

8:04 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۰۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تداوم بارش باران و رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌ها
کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها از جمله جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور را برای امروز شنبه ۳۱ تیرماه و روز‌های آتی تشریح کرد و گفت: امروز در برخی مناطق آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، غرب گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران، تهران، البرز و سمنان به ویژه در بعد ازظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی افزود: بارش‌های پراکنده تا دو روز آینده در این مناطق ادامه دارد.

وی تشریح کرد: در چند روز آینده در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس برای بعد ازظهر‌ها و شب‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی تا چند روز آینده در شرق، شمال شرق به ویژه منطقه زابل، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های البرز مرکزی وزش باد و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد که سبب کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تهران امروز آسمانی صاف دارد و در بعدازظهر با افزایش وزش باد شدید همراه است. بیشینه دما نیز در ایستگاه مهرآباد به ۳۹درجه بالای صفر می‌رسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *