افشاریان: برخی اشتباهات داوران در فصل قبل خطرناک بود/ هیچ اشتباه داوری با برنامه نبوده

12:44 - 30 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۷۲۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
افشاریان: برخی اشتباهات داوران در فصل قبل خطرناک بود/ هیچ اشتباه داوری با برنامه نبوده
رییس کمیته داوران گفت: هیچ اشتباهی با برنامه نبوده و بزرگترین متضرر هر اشتباهی خود داور است.

خبرگزاری میزان - به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان در مراسم اختتامیه دوره دانش افزایی پیش فصل داوری خطاب به داوران اظهار داشت: امیدوارم لیگ آینده را باقدرت، اعتماد به نفس و تمرکز بالا آغاز کنید و آنچه که شایسته این دوره است را به صورت عملیاتی در لیگ داشته باشیم. از اینکه چند روز از خانواده دور ماندید و با جدیت دنبال کار‌ها بودید سپاسگزارم.

وی افزود: باید از محمدنبی، نایب رییس اول فدراسیون و اعضای کمیته داوران بابت حضور در این مراسم اختتامیه تشکر کنم. ارکان قضایی فدراسیون نیز در این دوره حاضر شدند و با داوران به صحبت پرداختند. حلقه گم شده داوری، ایجاد بازدارندگی قوی در حمایت از حفظ آرامش داوران است که باید با کمک هم آن را ایجاد کنیم تا با آرامش در کنار خانواده فوتبال و حتی خانواده خودشان حضور داشته باشند.

عضو هیات رییسه فدراسیون ادامه داد: داوران ما در فصل قبل اشتباهاتی داشتند که برخی از آن‌ها خطرناک بود. به هرحال در دقایق پایانی داوران نیز دچار خستگی می‌شوند و همه توقع دارند صحنه‌ای که به سختی با کمک چند دوربین دیده می‌شود را داوران در لحظه ببیند و تصمیم درستی بگیرند که خب کار سختی است. البته خود ما توقع داشتیم که اشتباهات کمتری در فصل قبل رخ بدهد و امیدواریم در فصل پیش رو این اتفاق رقم بخورد. اعتراف می‌کنم که هیچ داوری شرف خود را زیر پا نگذاشت. هیچ اشتباهی با برنامه نبوده و بزرگترین متضرر هر اشتباهی خود داور است. بسیاری از داوران پس از اشتباه تا صبح خوابشان نمی‌برد.

افشاریان در پایان گفت: حفظ اعتبار، مهمترین دغدغه هر داور است و تلاش همه آن‌ها بر این است که برای خودشان و مجموعه فوتبال کشور مفید باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *