رغبتی: تلاش می‌کنیم مشکل ژیمناستیک را حل کنیم/ رقمی که از حق پخش به فوتبال می‌رسد ناچیز است

12:30 - 30 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۷۲۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
رغبتی: تلاش می‌کنیم مشکل ژیمناستیک را حل کنیم/ رقمی که از حق پخش به فوتبال می‌رسد ناچیز است
مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت: عده‌ای دوست دارند در مورد همه مسائل از جمله ورزش اظهار نظر کنند، تا وقتی این فرهنگ وجود داشته باشد کمتر به نتیجه خواهیم رسید.

خبرگزاری میزان - علی رغبتی، مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور قهرمانی با اشاره به مشکلات موجود در سطح کلان ورزش اظهار داشت: بسیاری از پرسش‌ها از درون ورزش است حال آنکه اگر خوب دقت کنید اغلب مشکلات جنبه بیرونی دارد و این مهم به دلیل توقعاتی است که وجود دارد، بنابراین ما با انبوهی از مطالبات مواجهیم که اغلب آن‌ها در بیرون از حوزه ورزش ساخته و پرداخته می‌شود. از طرفی برخی مسائل بین‌المللی نیز روی ما تأثیرگذار است. عده‌ای دوست دارند در مورد همه مسائل از جمله ورزش اظهار نظر کنند. طبیعی است تا وقتی این فرهنگ وجود داشته باشد کمتر به نتیجه خواهیم رسید.

وی با اشاره به پاره‌ای ناهنجاری‌های در استادیوم‌های ورزشی تاکید کرد: تماشاگری که در استادیوم حضور پیدا می‌کند تنها بخش کوچکی از وقت خود را در چنین مکانی سپری می‌کند. متاسفانه بی آنکه به مشکلات بیرونی افراد توجه و عوامل ناهنجاری رفتاری برخی تماشاگران از زوایای دیگر بررسی شود همه مشکلات را به همان کوتاه زمانی که فرد در ورزشگاه حضور دارد گره می‌زنند و نهایتا وزارت ورزش باید پاسخگو شود.

رغبتی در رابطه با مشکلات اساسنامه فدراسیون‌ها گفت: به اعتقاد من باید هر فدراسیون با توجه به شرایطی که دارد اساسنامه ویژه خود را داشته باشد.   آخرین اساسنامه  فدراسیون‌ها که مورد تایید هیات وزیران و شورای محترم نگهبان قرار گرفته همان اساسنامه سال ۱۴۰۰ است. طبق همین اساسنامه نیز ما موظف به رعایت برخی ملاحظات بین‌المللی هستیم. به واقع عضویت در فدراسیون‌های جهانی داوطلبانه است و چون فدراسیون‌های داخلی کشور‌ها می‌پذیرند که عضو فدراسیون جهانی شوند لذا باید ملاحظات آن‌ها را هم در نظر بگیرند. در این میان برخی از فدراسیون‌های جهانی خیلی مته به خشخاش نمی‌گذارند، اما متقابلاً برخی از آن‌ها حساسیت بیشتری از خودشان نشان می‌دهند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در حالیکه اساس اساسنامه همین فدراسیون نیز تفاوت زیادی با اساسنامه کنونی فدراسیون‌ها ندارد. در واقع پیش نویس همین اساسنامه کنونی که سال ۹۶ تهیه و جهت اظهار نظر به فدراسیون‌های داخلی ارسال شده بود توسط مسئولین وقت فدراسیون ژیمناستیک به فدراسیون جهانی منعکس و تایید می‌شود حال آنکه مسئولین مورد اشاره باید صبر می‌کردند تا پس از نهایی شدن اساسنامه آن را به فدراسیون جهانی ارسال کنند. به هرحال تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که موضوع ژیمناستیک هم حل و فصل شود البته اگر فدراسیون جهانی نظر دیگری داشته باشد تلاش خواهیم کرد با کمترین هزینه با آن‌ها به یک اتفاق نظر برسیم. 

مشاور وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان با اشاره به اینکه اتفاقات فدراسیون‌های دوومیدانی و اتومبیلرانی در حال بررسی است گفت: در نهایت کمیسیون قضایی هر تصمیمی در این رابطه اتخاذ کند لازم الاجرا خواهد بود.

رغبتی در ارتباط با حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال خاطرنشان کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم این درآمد‌ها بین صدا و سیما و باشگاه‌ها تقسیم می‌شود البته رقمی که به باشگاه‌ها می‌رسد ناچیز است، اما وجود دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *