کاراته قهرمانی آسیا| کسب ۳ مدال برنز در روز نخست/ گلشادنژاد و دهقان‌زاده فینالیست شد

11:04 - 30 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۷۰۴
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
کاراته قهرمانی آسیا| کسب ۳ مدال برنز در روز نخست/ گلشادنژاد و دهقان‌زاده فینالیست شد
در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا ۳ نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شدند و دو ورزشکار راهی فینال شدند.

خبرگزاری میزان - نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ از صبح امروز (جمعه - ۳۰ تیر ماه) در ملاکا مالزی آغاز شد و سه نماینده ایران به مدال برنز رسیدند و دو کاراته‌کای دیگر فینالیست شدند.

*فاطمه صادقی به برنز کاتا رسید

فاطمه صادقی نماینده کاتا انفرادی بانوان کشورمان پس از اجرای سه دور کاتا موفق به کسب مدال برنز در نوردهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شد.

فاطمه صادقی نماینده کاتا بانوان کشورمان در دور اول با کسب ۳۹.۶ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و پس از کاتارو‌های هنگ کنگ، ویتنام و اندونزی راهی مرحله بعدی مسابقات شد. صادقی در دوم با کسب ۴۱.۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و راهی دیدار رده بندی شد.

نماینده کاتا انفرادی بانوان کشورمان در دیدار رده بندی مقابل ساکورا آلفورته از فیلیپین قرار گرفت و با کسب امتیاز ۴۱.۶ مقابل فیلیپین که ۴۱.۲ امتیاز بدست آورد، به پیروزی رسید تا اولین مدال آور کاراته ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ باشد.

*دبل شهرجردی در کسب مدال برنز

ابوالفضل شهرجردی نماینده کاتا انفرادی آقایان کشورمان پس از اجرای سه دور کاتا موفق به کسب مدال برنز در نوردهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شد.

ابوالفضل شهرجردی کاتارو کشورمان در دور اول با کسب ۳۹.۳ امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد و پس از کاتارو‌های کویت، کره جنوبی و هنگ کنگ راهی مرحله بعدی مسابقات شد. شهرجردی در دومین دور اجرای کاتا با کسب ۴۰.۱ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد و راهی دیدار رده بندی شد.

نماینده کاتا آقایان کشورمان در دیدار رده بندی با امتیاز ۴۰.۷ مقابل چائو از چین تایپه که امتیاز ۴۰.۱ را بدست آورده بود، به پیروزی رسید و مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ مالزی را بدست آورد.

*صعود آتوسا گلشادنژاد به فینال وزن ۶۱- بانوان

آتوسا گلشاد نژاد در وزن ۶۱- بانوان کشورمان با سه پیروزی راهی فینال این رقابت‌ها شد و ساعت ۱۳:۳۵ دقیقه به وقت ایران برای کسب نشان طلا قهرمانی آسیا ۲۰۲۳، به روی تاتامی خواهد رفت.

گلشاد نژاد در دور اول با نتیجه دو بر صفر مونا الدیری از اردن را پشت سر گذاشت و در دور دوم موفق شد با نتیجه یک بر صفر اسل کانایا از قزاقستان را شکست دهد.

نماینده وزن ۶۱- بانوان ایران در سومین مسابقه خود مقابل گونگ لی از چین در حالی که نتیجه این رقابت صفر صفر شد، با رای داوران و در هانتی گلشاد نژاد به پیروزی رسید و راهی فینال این مسابقات شد تا اولین فینالیست کاراته ایران در نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا باشد. 

*دهقان‌زاده فینالیست وزن ۵۵- شد

بهنام دهقان زاده نماینده وزن ۵۵- کاراته کشورمان با سه پیروزی راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا کاراته شد و از ساعت ۱۳:۵ به وقت ایران برای کسب نشان طلا به مصاف حریف خود خواهد رفت.

بهنام دهقان زاده در اولین مسابقه خود با نتیجه ۵ بر ۲ ارزوف سویت گلیف از ترکمنستان را شکست داد و در دومین مسابقه اش با نتیجه ۸ بر صفر مقتدرانه نماینده سریلانکارا را پشت سر گذاشت تا راهی دیدار نیمه نهایی شود.

نماینده وزن ۵۵- آقایان کشورمان در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۵ مقابل نماینده میزبان (مالزی) به پیروزی رسید و با اقتدار راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا شد تا ظهر امروز شانس خود را برای کسب نشان طلا امتحان کند. 

*مهدی‌زاده به برنز وزن ۶۷- بسنده کرد

امیر مهدی زاده نماینده وزن ۶۷- کاراته کشورمان با سه پیروزی و یک شکست مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا کاراته در سال ۲۰۲۳ را بدست آورد.

امیر مهدی زاده در دور اول با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل نولانبر کالیسبک از قرقیزستان را پشت سر گذاشت، اما در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب دیدار امیرعلی از قزاقستان شد و با راهیابی حریف قزاقستانی به فینال مهدی زاده راهی جدول شانس مجدد شد.

نماینده وزن ۶۷- آقایان کشورمان در دیدار شانس مجدد موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر محمود دیفلاح از فلسطین را شکست دهد و راهی دیدار رده بندی شود. مهدی زاده در رده بندی با نتیجه ۳ بر ۲ محمد التیبی از کویت را شکست داد و صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شد.

دومین دوره مسابقات پاراکاراته و نوزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳، از امروز (جمعه ۳۰ تیر) در ملاکا مالزی آغاز و تا روز یکشنبه یک مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *