نامه امیرعبداللهیان به گوترش/ ایران درباره تداوم اقدام موهن‌ جسارت به قرآن هشدار می‌دهد

23:02 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۶۷۶
نامه امیرعبداللهیان به گوترش/ ایران درباره تداوم اقدام موهن‌ جسارت به قرآن هشدار می‌دهد
وزیر امور خارجه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار محکوم کردن فوری اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم شد‌.

خبرگزاری‌میزان - حسین‌امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه به دبیرکل سازمان ملل درباره اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد نامه نوشت.

متن نامه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

خبر تأسف‌برانگیز اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد، به احساسات و عواطف جامعه مسلمانان جهان و پیروان ادیان الهی شدیدا لطمه وارد ساخته و شوک و نگرانی ناشی از این اقدامات موهن در حال گسترش است. 

جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید صدور مجوز از سوی مقامات سوئد برای اقدام موهن و تحریک آمیز جسارت به قرآن کریم -کتاب مقدس مسلمانان جهان- که برای دومین بار طی یک ماه گذشته رخ می‌دهد، قویا هشدار می‌دهد که تداوم این اقدام تحت پوشش آزادی بیان، توهین آشکار به جمیع مسلمانان، تحریک جوامع مختلف و با هدف اسلام‌ستیزی و ترویج افراطی‌گری صورت می‌گیرد.

بی شک صدور مجوز برای اهانت به قرآن، عمل جسارت به قرآن و یا هر کتاب آسمانی ادیان الهی، هر ۲ از یک تفکر نشات می‌گیرد که با سوءاستفاده از آزادی بیان، اسلام ستیزی و اسلام زدایی را دنبال می‌کند و عواقب و پیامد‌های غیرقابل جبرانی از جمله گسترش نفرت، خشونت و بیگانه‌هراسی در جوامع مختلف را به همراه خواهد داشت. 

تداوم اینگونه اقدامات در نهایت صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان مختلف الهی را در معرض مخاطرات جدی  قرار خواهد داد.

بر این اساس از جنابعالی درخواست می‌نمایم با محکوم کردن فوری این اقدام، تدابیر لازم را در سریعترین زمان به منظور عدم تکرار و جلوگیری از عواقب خطرناک گسترش و تداوم این پدیده موهن و تحریک‌آمیز اتخاذ نموده و از دولت‌های عضو سازمان ملل متحد بخواهید که با آمران و عاملان این اقدام شدیدا برخورد نمایند.

حسین امیر عبداللهیان 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/


برچسب ها: سوئد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *