کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا| محمدآقایی، علیزاده، عظیمی و پولادی به دیدار فینال راه یافتند

13:00 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۶۱۷

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز در شهر امان اردن آغاز شد که در پایان مسابقات مقدماتی ۴ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

برای تیم ایران حسین محمدآقایی در وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین علیزاده در وزن ۸۶ کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرعلی پولادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم شهداد خسروی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب عبدنور نورلانبک از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین محمدآقایی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ سئونگ مین پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۲ باتبایار باتسوخ از مغولستان را از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۴ برابر محمددین عبداله یف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. محمدآقایی در این دیدار به مصاف یرخان بکسلطان اف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین علیزاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر کوتا ماسودا از ژاپن را از پیش رو برداشت و در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر امانگالی کالدیبک از قزاقستان را مغلوب کرد. علیزاده در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۶ بر ۴ اسکندربک تاجیبایف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدرا به مصاف موکول داهیا از هند می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدمبین عظیمی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر دلگردالای دمبرل از مغولستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر ستوشا واودوا از سریلانکا را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل نوردولت بکنوف از قزاقستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. عظیمی در این دیدار به مصاف شهرزاد پویونوف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرعلی پولادی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر سوتا نانگانو از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۳ بر صفر راجات راحول از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. پولادی در دیدار پایانی به مصاف نامبارداگوا باتبایار از مغولستان می‌رود.نتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *