تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین وزرای دفاع بولیوی و ایران امضا شد

11:53 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۶۰۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین وزرای دفاع بولیوی و ایران امضا شد
صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین وزرای دفاع بولیوی و ایران امضا شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع کشورمان در مراسم امضا این تفاهم نامه گفت: همانطور که مردم عزیز اطلاع دارند کشورهای آمریکای لاتین با توجه به منطقه بسیار حساس آمریکای جنوبی از اهمیت ویژه ای در سیاست خارجی و دفاعی ما برخوردار هستند.

وی افزود: ما در این سفر تلاش کردیم وزیر دفاع بولیوی با دستاوردها و ظرفیت های وزارت دفاع در ابعاد مختلف آشنا شود؛ کشور بولیوی نیازمندی هایی  در خصوص دفاع مرزی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر دارد که سعی شد در حوزه  تجهیزاتی تعاملاتی را با این کشور داشته باشیم و این همکاری می تواند الگویی برای سایر دوستان ما در آمریکایی جنوبی باشد.

وزیر دفاع بولیوی نیز در این مراسم با مثبت ارزیابی کردن سفر خود به ایران گفت: من ابتدا مایل هستم از طرف خودم و دولت بولیوی از ابراز لطف وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و همکاران ایشان تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: حضور ما در ایران بر پایه یکسری موضوعات مشخصی برنامه ریزی شده بود. ما در کشورمان در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر و کنترل مرزها نگرانی هایی داریم که ضمن درخواست کمک از ایران در این موارد امیدواریم در حوزه دانشگاهی نیز همکاری دو جانبه داشته باشیم.

وزیر دفاع بولیوی ادامه داد: از همه دانشگاه ها و مجامع صنعتی که با صبر و حوصله توانمندی های خود را به ما نشان دادند که موجب شگفت زدگی ما از پیشرفت های ایران شد تشکر می کنم. ما به نتایج این سفر بسیار خوش بین هستیم و امیدواریم این سفر سرآغاز همکاری های گسترده در حوزه های مختلف باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *