هزار و ۳۶۸ نفر ساعت آموزش برای کاهش موارد نقض و نقص آرا در محاکم حقوقی استان البرز اجرا شد

10:04 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۵۸۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
هزار و ۳۶۸ نفر ساعت آموزش برای کاهش موارد نقض و نقص آرا در محاکم حقوقی استان البرز اجرا شد
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان البرز گفت: برای اولین بار در کشور به منظور کاهش موارد نقض و نقص آرا، هزار و ۳۶۸ نفر ساعت آموزش به دادرسان دادگاه‌های حقوقی استان که اخیرا منصوب شدند ارائه شده است.

خبرگزاری میزان - جعفر داراب خانی با اشاره به اجرای «طرح کارآمد» در دادگستری کل استان البرز، اظهار کرد: یکی از محور‌های مهم مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به استان البرز در سال جاری رفع اطاله دادرسی بود که تدابیر مختلفی در قالب شورای هماهنگی، پیگیری و اجرای دستورات و مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به استان البرز تدوین و اجرایی شده است.

وی افزود: با توجه به نتایج بازرسی‌های آموزشی، نظارتی و مدیریتی توسط کارشناسان معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان البرز این ضرورت احساس شد که ساز و کاری در خصوص مهمترین دلایل نقص و همچنین نقض آرا در استان تدوین شود.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان البرز با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص، تصریح کرد: بدین منظور بحث احصاء و کاهش خطا‌های پر تکرار منجر به نقص و نقض آرا با همکاری معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی، روسای واحد‌های قضایی و قضات دادگاه تجدیدنظر و قضات با سابقه استان اجرایی شد.

داراب خانی متذکر شد: بدین منظور برای اولین بار در کشور «طرح کارآمد» اجرایی شد که عنوان این طرح از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار سال جاری رئیس و مسئولان قوه قضاییه با ایشان استخراج شد که معظم له بر ضرورت پرورش نیرو‌های متخصص و کارآمد تاکید کردند.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان البرز با تاکید بر اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده یکی از موارد پرتکرار نقض و نقص در آرا با موضوعات حقوقی بود، اظهار کرد: برای رفع این مشکل ۱۶ نفر از بازپرسان و دادیاران شاغل در دادسرا‌های استان به عنوان دادرس محاکم حقوقی پیشنهاد شدند که در کمیسیون نقل و انتقال به تصویب رسید.

وی افزود: در راستای ارتقاء عملکرد این دادرسان و اثربخشی اقدامات آن‌‎ها، با توجه به احصاء خطا‌های پر تکرار، دوره کارگاهی در قالب «طرح کارآمد» به ابتکار معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان و با هماهنگی و نظارت معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، برای اولین بار در کشور با تدریس قضات با تجربه دادگاه‌های تجدیدنظر و با تجربه استان برگزار شد که تاکنون مشتمل بر هزار ۳۶۸ نفر ساعت شده است.

داراب خانی گفت: برنامه اجرا شده یکی از محور‌های «طرح کارآمد» است که بر این اساس آموزش‌های تخصصی برای همه قضات و کارکنان اداری استان در طول سال ارائه خواهد شد تا منویات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضاییه و تربیت نیروی کارآمد و متخصص محقق شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *