تمامی فرودگاه‌های دارای مرز هوایی آماده اجرای عملیات پروازی اربعین هستند

12:55 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۴۷۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تمامی فرودگاه‌های دارای مرز هوایی آماده اجرای عملیات پروازی اربعین هستند
مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی تمامی فرودگاه‌های دارای مرز هوایی به‌منظور اجرای عملیات پروازی اربعین خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد حبیب الهی مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: مراقبت مضاعف از برقراری پرواز‌های ایمن، امن و منظم، تکریم مضاعف زائران متردد از فرودگاه‌های کشور و رفع نواقص احتمالی از عملیات اعزام و پذیرش مسافران اربعین حسینی (ع) در فرودگاه‌های کشور از مهم‌ترین اهداف قرارگاه اربعین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است.

حبیب الهی با بیان این‌که تقاضا برای پرواز‌ها به مقصد عتبات عالیات کشور عراق در ایام منتهی به اربعین امسال افزایش یافته است، گفت: در راستای اجرای مصوبات کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین کشور و به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران اربعین حسینی (ع) در مسیر‌های پروازی و خدمات فرودگاهی، با ایجاد محیط فرهنگی و پر شور، به دنبال انجام بهترین عملکرد در عملیات اربعین ۱۴۰۲ هستیم.

وی همچنین با اشاره به نقش پررنگ تمام مسئولان ستادی و فرودگاهی در اربعین امسال گفت: تمامی مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مانند حلقه‌های زنجیر متصل با یکدیگر برای تحقق اربعینی پرشور به سهم خود از هم اکنون در تلاش هستند.

حبیب الهی با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ فرودگاه دارای مجوز انجام پرواز‌های اربعین بودند، گفت: در حال حاضر آمار دقیق فرودگاه‌های عامل اربعین ۱۴۰۲ اعلام نشده، اما باتوجه به زیرساخت‌های موجود، تمامی فرودگاه‌های دارای مرز هوایی آماده انجام پرواز اربعین هستند.

وی افزود: تمامی فرودگاه‌های عامل اربعین در سال جاری تمام سعی و کوشش خود را به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران حسینی پای کار خواهند آورد که جزئیات آن در اطلاعیه‌های بعدی قرارگاه اربعین ۱۴۰۲ شرکت فرودگاه‌ها اعلام خواهد شد.

مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها در خاتمه گفت: به زودی دستورالعمل ستاد اربعین برای اجرای هدفمند فعالیت‌ها در راستای خدمت رسانی بهتر به زوار امام حسین (ع) ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *