معمای پرونده رابرت مالی/جمهوری‌خواهان خواستار پاسخ دولت بایدن شدند

13:01 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۴۷۲
معمای پرونده رابرت مالی/جمهوری‌خواهان خواستار پاسخ دولت بایدن شدند
جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا می‎گویند که وزارت خارجه این کشور پاسخ‌های کمی درباره پرونده رابرت مالی ارائه کرده است.

خبرگزاری میزان - «واشنگتن تایمز» در گزارشی می‎گوید: دولت بایدن با فشار فزاینده‌ای برای توضیح معمای «رابرت مالی»، نماینده ارشد خود در امور ایران مواجه شده است.

به نوشته این پایگاه آمریکایی،  منابع جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، گفته‎اند که وزارت خارجه این کشور پاسخ‌های کمی درباره «رابرت مالی» ارائه کرده است.

این دیپلمات آمریکایی پیش از آنکه بنا به گزارش‌ها، به مرخصی بدون حقوق فرستاده شود و مجوز امنیتی وی به حالت تعلیق درآید، در کانون دیپلماسی دولت آمریکا با ایران قرار داشت. 

منابع جمهوری‌خواه، می‎گویند که ممکن است از مقام‎های وزارت خارجه آمریکا بخواهند یک جلسه توجیهی محرمانه برای پاسخگویی به سوالات بی‌پاسخ درباره وضعیت «مالی» برگزار کنند. 

پرسش‎های اصلی نمایندگان جمهوری‌خواه به این موارد اشاره  دارد که «چه مدت مجوز امنیتی مالی تحت بررسی بوده است» و اینکه «آیا مقام‎های دولتی عمداً اطلاعاتی را از کنگره درباره وضعیت رابرت مالی در اوایل سال جاری پنهان کرده‎اند یا خیر».

«مایکل مک کال»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، پیشتر گفته بود که افشای اسرار محرمانه به طرف‌های خارجی متخاصم «خیانت خواهد بود». 

۱۸ جمهوری‌خواه سنای آمریکا به تازگی نامه‌ای را امضا کردند که در آن به دنبال پاسخ به پرسش‏‎های متعدد خود درباره «رابرت مالی» و وضعیت او بودند؛ از جمله اینکه «مالی» دقیقاً چه زمانی به مرخصی فرستاده شده، اینکه وی چه مدت پس از تعلیق مجوز امنیتی‌اش، به کار روی سیاست ایران ادامه داده است و آیا او تمام اسناد محرمانه را به وزارت خارجه آمریکا بازگردانده است یا خیر. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *