پروژه‌های مدیریت شهری بر اساس اولویت‌بندی تکمیل می‌شوند

11:00 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۴۲۱
پروژه‌های مدیریت شهری بر اساس اولویت‌بندی تکمیل می‌شوند
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، بر تکمیل پروژه‌های شهری با اولویت‌بندی آن‌ها تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری لطف‌اله فروزنده در نشست معاونین مالی و اقتصاد شهری مناطق ۲۲ گانه کلانشهر تهران، به پایش و اولویت‌بندی پروژه‌های شهری اشاره کرد و افزود: تلاش داریم پروژه‌هایی با درصد پیشرفت فیزیکی بالا به سرعت به اتمام برسد و عملیات اجرایی پروژه‌های جدید نیز شروع شود و لازمه این امر شناسایی پروژه‌های اولویت‌دار است.

وی با تأکید بر اینکه بر این اساس، پروژه‌هایی که دارای درصد پیشرفت فیزیکی بالا بوده و نیاز به منابع مالی و زمانی کمتری برای اتمام دارد، تصریح کرد: در این دوره از مدیریت شهری مقرر شد، تا به غیر از پروژه‌های ضروری و مورد نیاز شهر، پروژه‌ی جدیدی تعریف نشود و با تلاش مضاعف پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم؛ استفاده از ظرفیت‌ها و مدیریت درست منابع مالی شهر، مسیر توسعه را شتاب می‌بخشد.

توجه به زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری

معاون شهردار تهران توجه به زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: اعتقاد بر این است سازمان سرمایه گذاری باید در تمامی بخش‌های درآمدی شهرداری اثرگذاری مستقیم داشته باشد، شهرداری موظف است نسبت به شناسایی، توان سنجی و جذب سرمایه‌گذاران متقاضی سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای پروژه‌های حوزه مختلف شهری طبق مقررات اقدام نماید؛ ضروری است در تمامی پروژه‌های سرمایه گذاری، توان مالی و موجودی حساب شخص سرمایه گذار بررسی شود.

فروزنده با تاکید بر لزوم حضور مردم در اداره شهر از طریق پروژه‌های مشارکتی ادامه داد: از دیگر مباحثی که معاونت مالی با جدیت آن را دنبال می‌کند، پروژه‌های مشارکتی است؛ مناطق بایستی علاوه بر تعیین تکلیف پروژه‌های مغفول مانده، پروژه‌هایی را هم برای مشارکت شهروندان مناطق تعریف کند. اداره شهر با حضور مردم و سرمایه‌گذاری آنان میسر می‌شود و لازمه آن هم تعریف فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید برای مناطق است.

اهمیت صرفه‌جویی در مدیریت هزینه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت صرفه جویی در مدیریت هزینه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها افزود: یکی دیگر از اولویت‌های این معاونت، رعایت اصل صرفه جویی بوده که به عنوان یک رفتار فرهنگی می‌تواند با همراهی معاونان مالی و اقتصاد شهری مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها، در بین سایر همکاران تسری پیدا کند؛ کسب درآمد‌های پایدار و کاهش هزینه‌های غیر ضرور باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: در این دوره مدیریت شهری با مدیریت بر هزینه‌ها، استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرداری و بهبود فرآیند‌ها با کمک فناوری اطلاعات و مدیریت بهتر عملیات‌های حرفه‌ای توانسته‌ایم تأمین، تخصیص و نظارت بر منابع مالی شهرداری را بهبود ببخشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *