۱۱۹ پرونده قصاص در دادگستری استان خوزستان در سه ماهه اول سال به صلح و سازش ختم شد

8:46 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۳۶۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۱۹ پرونده قصاص در دادگستری استان خوزستان در سه ماهه اول سال به صلح و سازش ختم شد
رئیس کل دادگستری خوزستان از افزایش ۵۰۰ درصدی صلح و سازش پرونده‌های قصاص این استان در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

علی دهقانی در گفت‌وگو با میزان از افزایش ۵۰۰ درصدی صلح و سازش پرونده‌های قصاص  این استان در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۱۹ پرونده قصاص به همت اعضای شورا‌های حل اختلاف، شیوخ، بزرگان و معتمدین طوایف، صلح‌یاران و اعضای ستاد صبر به سازش و رضایت اولیای دم انجامید و این در حالی است که در سه ماهه اول سال گذشته این آمار ۲۰ مورد بود.

وی با اشاره به پویش «به عشق امام رئوف می‌بخشم»، گفت: استان خوزستان یکی از استان‌هایی است که در بحث پویش‌های مرکز توسعه حل اختلاف به خوبی عمل کرده و نتایج بسیار مطلوبی به دست آورده است.

دهقانی ادامه داد: از ابتدای این پویش که از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا اول محرم ادامه دارد، ۱۴۲ پرونده قصاص به سازش انجامید که برخی از آن‌ها در مرحله اخذ رضایت ثبتی و تکمیل روند اداری است.

رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: گذشت و بخشش از کرامات بزرگان است و دعوت به این امر نیز اجر بالایی دارد چرا که مانع از گسترش خشونت پنهان و آشکار در جامعه می‌شود.

دهقانی گفت: انتظار ما از مردم فهیم استان این است که در هنگام بروز اختلافات و دعاوی، به قانون اکتفا کرده و از هرگونه رفتار خودسرانه پرهیز کنند و اطمینان داشته باشند که با مراجعه به مراجع قانونی، عدالت بهتر و موثرتری برای آنان اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *