حضور سرخوش در نخستین دوره مسابقات کنفدراسیون جهانی ورزش‌های بیلیاردی

15:02 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۳۰۴
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
حضور سرخوش در نخستین دوره مسابقات کنفدراسیون جهانی ورزش‌های بیلیاردی
امیر سرخوش به عنوان یکی از چهار سهمیه قاره آسیا در مسابقات کنفدراسیون جهانی ورزش‌های بیلیاردی شرکت می‌کند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد؛ اولین دوره مسابقات ورزش‌های بیلیاردی قهرمانی کنفدراسیون جهانی ورزش‌های بیلیاردی (WCBS) ۲۰۲۳ از تاریخ ۲۳ تا ۱۷ جولای ۲۰۲۳ (۲۶ تیر تا ۱ مرداد ۱۴۰۲) در آنکارا - ترکیه برگزار می‌شود. محل برگزاری این مسابقات مجموعه بیلیارد TBF در آنکارا خواهد بود.

امیر سرخوش ملی پوش با تجربه و مطرح اسنوکر کشورمان که قهرمانی چند دوره آسیا و نایب قهرمانی مسابقات جهان را نیز در کارنامه خود دارد از طرف کنفدراسیون ورزش‌های بیلیاردی آسیا (ACBS) سهمیه حضور در این مسابقات را بدست آورده است.

مسابقات چهار رشته کاروم، ایت بال چینی یا هی بال، ناین بال و اسنوکر در این دوره برگزار می‌شود. این اولین باری است که رشته ایت بال چینی که به نام جدید خود Heyball شناخته می‌شود، در یک رویداد مهم در کنار رشته‌های ورزشی بیلیاردی شناخته شده دیگر دراین مسابقات مهم و معتبر حضور خواهد داشت.

این مسابقات یک رویداد تیمی خواهد بود و در مجموع هشت تیم (۶۴ بازیکن) (۲ آسیا، ۲ اروپا، ۱ آمریکا، ۱ آفریقا و ۱ اقیانوسیه و ۱ تیم منتخب جهان) در این مسابقات شرکت خواهند کرد. فرمت این رویداد منحصر به فرد است، تیم‌ها برای کسب امتیاز با یکدیگر رقابت خواهند کرد. دو تیمی که پس از چهار روز بیشترین امتیاز را کسب کرده اند در روز پنجم به مرحله نهایی راه می‌یابند. فرمت مسابقات به این صورت است که در مرحله گروهی تیم‌ها روزانه دو بار به مدت سه روز و یک بار در روز چهارم به رقابت خواهند پرداخت.

مجموع جایزه نقدی این مسابقات ۱۲۰۰۰۰ دلار آمریکا است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *