افزایش سطح ایمنی تمامی پله‌های برقی متروی تهران

12:36 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۲۴۷
افزایش سطح ایمنی تمامی پله‌های برقی متروی تهران
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از اجرای طرح عملیاتی جهت بررسی عملکرد ایمنی پله‌برقی‌ها در مترو تهران خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه؛ مسعود درستی با اشاره به حادثه پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث و خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، در یک برنامه عملکرد ایمنی تمامی پله برقی‌های متروی تهران در خطوط هفت‌گانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: میزان پله‌های برقی مترو که به دلیل نقص فنی از خدمات‌رسانی به شهروندان باز می‌مانند نسبت به تعداد تمامی پله‌های برقی مورد بهره‌برداری، کمتر از یک درصد است، اما با توجه به اهمیت ایمنی پله برقی ها، برای اولین بار در این طرح با ارزیابی خیلی سخت گیرانه عملکرد سیستم‌های ایمنی پله‌های برقی را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و در صورت بروز کوچکترین خطا با از مدار خارج کردن پله‌ها از چرخه بهره برداری اقدام به رفع عیب می‌کنیم.

درستی خاطرنشان کرد: ممکن است خاموشی پله‌های عیب یابی شده از یک هفته تا یک ماه به طول بیانجامد تا نقص شناسایی شده به طور کامل برطرف شود. دلیل این خاموشی‌ها خرابی نیست و تنها به‌خاطر افزایش ضریب ایمنی این پله برقی‌ها از مدار خارج می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اول مهر ماه تمامی هزار و ۱۹۳ پله برقی موجود در مترو به دقت از لحاظ عملکرد و ایمنی بررسی شوند تا میزان نقص فنی پله برقی‌ها را به حداقل برسانیم، اما نباید فراموش کنیم که پله برقی نیز همانند هر وسیله مکانیکی دیگر امکان خرابی دارد اگرچه با تعمیر و نگهداری دوره‌ای پله‌برقی‌ها در مترو، این خرابی‌ها را به حداقل رسانده‌ایم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو با اشاره به این که عملیات بررسی ایمنی پله برقی‌ها با هدف حذف حوادث پله برقی در خطوط هفت‌گانه مترو در دستور کار نیرو‌های فنی قرار گرفته است گفت: به موازات بررسی ایمنی پله برقی ها، کار اورهال آن‌ها نیز در دست انجام است.

درستی با بیان این که مشکلاتی که پله برقی‌های خاموش به عنوان یک ضرورت در ایستگاه‌های مترو، برای مسافران ایجاد می‌کند را کاملاً درک می‌کنیم و اعتقاد داریم در این زمینه حق با مردم است، خاطرنشان کرد: سلامت و ایمنی شهروندان و مسافران شهر زیر زمینی در اولویت قرار دارد و قول می‌دهیم تمام توان خود را به کار گرفته تا زمان خاموشی پله برقی‌ها کاهش یابد تا مردم بتوانند با آسایش بیشتری در ایستگاه‌های مترو تردد کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *